Antykoncepcja

Antykoncepcja

Wiadomo… Antykoncepcja jest potrzebna. Każdy seks wiąże się z tym, że możemy zajść w ciążę, a jeśli tego nie chcemy, musimy się odpowiednio zabezpieczać. Jeśli jednak antykoncepcja spoczywa na barkach kobiety, bo jak wiadomo… seks w prezerwatywie to jak jedzenie cukierka przez papierek… Warto dobrze się zorientować jaka antykoncepcja będzie dla danego organizmu, dla danej kobiety najbardziej odpowiednia.

Przeczytaj także: ostra zabawa w łóżku

Antykoncepcja dla kobiet:

Rodzaje:

Tabletki antykoncepcyjne – to najczęściej stosowana forma zabezpieczenia. Nie jest ona jednak tak skuteczna jak powinna u kobiet pijących, palących a zwłaszcza otyłych. Są łatwo dostępne, tanie, przyjmujemy je raz dziennie… Jednak trzeba zaznaczyć, że tabletka chroni nas przed niechcianą ciążą, ale przed chorobami wenerycznymi już nie.

Implant antykoncepcyjny – to dość droga forma antykoncepcji, ale za to niezmiernie wygodna. To stosunkowo nowa metoda. Umieszcza się taki implant pod skórą na ręce. Nie musimy to jak w przypadku tabletek, pamiętać o codziennym zażyciu. Taki implant działa nawet około 3 lat.

Prezerwatywy dla kobiet? umieszcza się je wewnątrz pochwy. Działanie oczywiście bardzo podobne do tradycyjnych prezerwatyw dla mężczyzn.

Są jeszcze zastrzyki antykoncepcyjne – te jednak nie tylko działają typowo antykoncepcyjnie, ale również hamują okres, po pewnym czasie aplikowania zastrzyków okres zanika. Przyjmuje się je raz na 3 miesiące.

Kiedy zaczynacie stosować jakikolwiek rodzaj antykoncepcji musicie pamiętać, że najpierw trzeba to skonsultować z lekarzem, ale także z partnerem… Powinien wiedzieć jaką metodę antykoncepcji chcesz stosować, jakie mogą występować skutki oboczne… Same też dobrze przemyślcie metodę, która będzie dla Was odpowiednia. Wiadomo, jeśli pracujecie na zmiany, często możecie zapominać o codziennym zażyciu tabletki – warto wtedy przemyśleć inną metodę antykoncepcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 2 = 11