Bielizna męska

Bielizna męska

Bielizna jest częścią garderoby przeznaczoną do noszenia pod odzieżą wierzchnią, taką jak spodnie, spódnice czy bluzki. Dawniej wykonywana była z białego płótna. Obecnie produkowana jest z kolorowych tkanin. Jej głównym zadaniem jest ochrona wewnętrznych części ubrań przed zabrudzeniami, a także zapewnienie ciepła, higieny i komfortu. Dodatkowo przeznaczona jest do okazywania skromności i erotyzmu, stąd nazwa bielizny erotycznej. Rodzajami bielizny są między innymi majtki, stringi, figi, skarpety, biustonosz czy podkoszulek. Majtki zagościły na stałe w garderobie w XIX wieku. Od tamtej pory ich krój i długość uległy zmianie. Przyczyniło się do tego między innymi rozpowszechnienie szycia na maszynach oraz skracanie długości sukien.

Bielizna męska to także kalesony oraz majtki typu bokserki i slipy.

Ich celem jest okrycie genitaliów, krocza i pośladków. Bokserki to rodzaj bielizny noszony głównie przez młodych mężczyzn. Wykorzystywane są też jako krótkie spodenki. Wykonane są zazwyczaj z elastycznej bawełny. Poszczególne ich modele różnią się od siebie długością nogawki oraz dopasowaniem. Obcisłe bokserki wybierane są przez mężczyzn aktywnych, ponieważ zapewniają komfort przytrzymywania genitaliów. Główną zaletą luźnych krojów jest przewiewność. Ten rodzaj bielizny męskiej posiada różne wersje, od eleganckich po erotyczne z różnymi nadrukami.

Slipy charakteryzują się wciętym krojem, który odsłania całe uda. Sięgają one od pasa do uda i nie posiadają nogawek. Klasyczna ich forma posiada otwór frontowy. Slipy bez rozporka to na przykład szorty lub jockstrap. https://www.tate.pl/kategoria/meskie/bielizna-meskie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 − 2 =