Czym jest ozonowanie i jak może nam pomóc?

Czym jest ozonowanie i jak może nam pomóc?

 

Dezynfekcja powierzchni czy pomieszczeń jest dzisiaj tematem bardzo często podnoszonym nie tylko w zakładach pracy czy halach przemysłowych, ale również w naszych domach. Dezynfekcja może okazać się niezbędna nie tylko w miejscach zabrudzonych, ale też takich, gdzie warunki sprzyjają rozwojowi wilgoci, pleśni, grzybów. W skutecznym czyszczeniu takich pomieszczeń pomoże nam ozon. Jak to możliwe?

Ozon – nasz sprzymierzeniec w higienicznym życiu

Ozon od dawna stosowany jest do oczyszczania powietrza oraz wody, musimy jednak pamiętać, że jest to związek toksyczny dla ludzi. Doskonałe właściwości sprawiają, że jest on również jednym z najskuteczniejszych związków zwalczających nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach. Ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi takimi jak pleśń, drobnoustroje, wirusy, grzyby, roztocza i neutralizuje je. Dzięki doskonałej penetracji ozonowanie okazuje się być przydatne nie tylko w strefach przemysłowych, ale również w naszych domach. Ozonatory są chętnie wykorzystywanie do czyszczenia ubrań skórzanych, których nie można prać w tradycyjny sposób. Istotne jest jednak to, aby przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa – jakich?

Bezpieczne ozonowanie przy pomocy generatora ozonu

Ozonowanie w domu możemy wykonać przy pomocy specjalistycznego generatora ozonu – podpowiadają specjaliści ze sklepu ozonatory.eu. Współcześnie urządzenia te są bezpieczne w użytkowaniu, musimy jednak zachować pewne zasady bezpieczeństwa. Podczas ozonowania upewnijmy się, że w pomieszczeniu nie przebywa żaden człowiek ani zwierzę. Po zakończeniu ozonowania konieczne jest wywietrzenie pomieszczenia, przynajmniej przez 30 minut. Dopiero po 2 godzinach od zakończenia ozonowania do pomieszczenia mogą bezpiecznie wejść ludzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 − 3 =