Czym jest specjalistyczny przewóz towarów?

Czym jest specjalistyczny przewóz towarów?

Takie rodzaje transportu jak przewóz owoców i warzyw, przetworów mięsnych czy tekstyliów są elementami przewozu tradycyjnego. Każdego dnia na ulicach miast mijamy samochody zmierzające do sklepów lub magazynów. Ze względu na popularność transportu samochodowego każdy przywykł do takiego widoku. Równie często jesteśmy w stanie zaobserwować takie pojazdy jak cysterny, lawety lub ciężarówki przewożące towary oznaczone jako niebezpieczne. Wymienione środki transportu składają się na elementy specjalistycznego przewozu towarów. Między innymi takie firmy jak Aston Partner zajmują się transportem łatwopalnych cieczy (ropy naftowej, gazu ziemnego), samochodów czy innych niebezpiecznych towarów.

Jakich procedur należy dopilnować przy organizacji transportu specjalnego?

Na stronie www.astonpartner.pl umieszczone zostały informacje na temat tego, jak należy zorganizować transport samochodów lub cieczy łatwopalnych. Przede wszystkim aby móc transportować inne pojazdy mechaniczne należy posiadać odpowiednią lawetę bądź naczepę. Podczas przewozu powinny być one odpowiednio zabezpieczone, aby nie stanowiły zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli nie dopełnimy wszelkich wymaganych procedur bezpieczeństwa, skutki tego mogą być opłakane. Podobnie jest z transportem ciecz, który powinny być przewożone w specjalnie do tego przeznaczonych cysternach.

Kto jest uprawniony do przewozu towarów oznaczonych jako niebezpieczne?

Każdy pracodawca, który decyduję się przewozić niebezpieczne substancje powinien zadbać o kilka niezbędnych kwestii. Jego głównym zadaniem jest przeszkolenie swoich pracowników z zagadnień związanych z szybkim reagowaniem w sytuacjach zagrożenia takich jak awaria lub wyciek. Powinien zadbać również o odpowiednie oznaczenie danego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + = 7