Depilacja w okresie lata – co wybrać?

Depilacja w okresie lata – co wybrać?

 

Na depilowanie ciała lub jego elementów w okresie lata decyduje się większość z nas mówiąc o kwestiach higieny i estetyki. Faktem jest, że od wielu lat panuje moda na gładką skórę. Współcześnie istnieje wiele metod pozwalających na pozbycie się zbędnego owłosienia z ciała – które z nich okażą się najlepsze i najskuteczniejsze?

Domowe metody usuwania owłosienia

Najprostsze i najszybsze metody usuwania owłosienia możemy stosować w domu – to przede wszystkim maszynki jednorazowe i wielorazowe oraz depilatory. Obie metody różnią się zasadniczo: maszynki ścinają włos tu przy skórze, więc już po jednym dniu czujemy, że skóra nie jest idealnie gładka, włos odrasta. W przypadku depilowania skóry włos jest wyrywany w całości, razem z cebulką, a czas jego odrastania to zazwyczaj miesiąc. W warunkach domowych czy też u kosmetyczki możemy skorzystać z woskowania czyli depilacji gorącym woskiem. Metoda ta jest bez wątpienia skuteczna, ale przez wielu uznawana za bolesną. Woskowanie pozostawia skórę gładką na około miesiąc.

Laserowe usuwanie owłosienia

Od wielu lat w Polsce dostępne są nowoczesne zabiegi usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Zabieg ten polega na emitowaniu wiązki światła, która pochłaniana jest przez cebulki włosów. W wyniku zachodzących reakcji i uszkodzenia mieszka włosowego możliwe jest całkowite zahamowanie wzrostu włosów – mówią eksperci z firmy evospa.pl. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia zalecane są przede wszystkim osobom o ciemnych włosach – wtedy efekty zabiegu widać najszybciej i są one najbardziej spektakularne. Aby osiągnąć dobry efekt czasami konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Zabiegi laserowe są bezbolesne, a przed ich przeprowadzeniem konieczna jest konsultacja specjalistyczna.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + 3 =