Dywan i czworonożny przyjaciel

Dywan i czworonożny przyjaciel

Niezaprzeczalnie zwierzę w domu daje nam wiele radości. Jednak decydując się na kupno psa lub kota mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważne jest przystosowanie do pupila swojego mieszkania. Biorąc na wgląd chociażby podłogi – rodzaj ich pokrycia może mieć bowiem znaczący wpływ na jakość życia naszego czworonoga. Dlaczego?

Podłoga przyjazna zwierzakom

Domowe zwierzaki większość swojego czasu spędzają przecież na chodzeniu, bieganiu, tarzaniu się, czy spaniu właśnie na podłodze. Twarde podłoża, takie jak płytki może być przyczyną wielu kontuzji. Drewniana podłoga bywa bardzo śliska, dlatego nasz pies lub kot będzie się na niej ślizgał i wielokrotnie upadał. Drewno jest podatne również na zniszczenia, szczególnie, jeśli nasz zwierzak ma długie pazury. Najlepszym rozwiązaniem są zatem dywany, których szeroki wybór oferuje np. Carpetoutlet. Taki rodzaj podłoża z pewnością zapewni pupilowi komfort życia i zwiększy jego bezpieczeństwo.

Jaki wybrać dywan?

Oferta dostępna na https://carpetoutlet.pl daje nam wiele możliwości. To dobrze, bo posiadacze czworonogów muszą zwracać uwagę na kilka istotnych spraw. Ważne jest na przykład, aby dywan cechowało krótkie runo, gdyż łatwiej będzie z niego odkurzyć sierść. Doskonałym wyborem dywanu dla właścicieli zwierząt jest dywan poliestrowy. Ten rodzaj tekstyliów znany jest z tego, iż cechuje go dobra odporność na plamy. Ponadto jest dość wytrzymały i dobrze przywiera do podłogi. Alternatywą jest dywan z nylonu – trwały, odporny na wilgoć, łatwy w czyszczeniu. Z kolei dywan wełniany zapewnia optymalny poziom komfortu dla futrzanego przyjaciela. Natomiast jeśli pod uwagę będziemy brać kolorystykę, to oczywiście najlepiej dobrać ją pod kolor naszego zwierzaka, by wypadająca sierść nie była aż tak widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − = 2