Emigracja do Wielkiej Brytanii

Emigracja do Wielkiej Brytanii

Wyjazd za pracą czy lepszym życiem wybiera coraz więcej młodych Polaków po studiach. Poza granicami kraju szukają przede wszystkim lepszych zarobków, ale i możliwości poznania nowych kultur. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych kierunków jest Wielka Brytania. Co ciągnie młodych ludzi właśnie tam? Jak poradzić sobie na miejscu?

Wszystko w jednym miejscu!

Wielka Brytania to prawdziwa mekka Polaków. Wystarczy przypomnieć sobie wielką falę emigracji w latach 2005-2008, z której praktycznie połowa wyjeżdżających została na Wyspach do dzisiaj. Warto wiedzieć, że Wyspy wybierane są przez Polaków głównie ze względu na język: angielskiego uczymy się praktycznie od podstawówki, dlatego jest to naturalny kierunek, gdzie możemy się udać i szybko poukładać życie. Druga rzecz, która zachęca Polaków to możliwość szukania zatrudnienia praktycznie w każdej branży. Młodzi podkreślają, że ważna jest dla nich multikulturowość.

Jak ułożyć sobie życie?

Decydując się na przeprowadzkę przede wszystkim pomyślmy o miejscu dla siebie (pokój, mieszkanie) oraz o ubezpieczeniu zdrowotnym. Szczególnie to drugie bywa kłopotliwe – początkowo jego koszt może wydać się wysoki, jednak musimy być świadomi, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku takie ubezpieczenie pozwoli nam skorzystać z pomocy lekarza.

Dostałeś zaniżone odszkodowanie za wypadek w Anglii? Zajrzyj na stronę http://wypadkianglia.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 9 = 15