Giorgio Armani – marka o ponadczasowym charakterze!

Giorgio Armani – marka o ponadczasowym charakterze!

Marka Giorgio Armani znana jest na całym świecie – wywodząca się z Włoch, stolicy światowej mody, stopniowo podbijała serca panów, później i pań. To, co wyróżnia ją na tle innych to ponadczasowa elegancja we wszystkich oferowanych produktach: ubraniach, dodatkach i kosmetykach. Nazwa ta wzięła się od imienia i nazwiska włoskiego projektanta, który wraz ze swoim wspólnikiem, Sergio Galeottim, założył markę i z biegiem lat stworzył prawdziwe, modowe imperium.

Początek – moda wyłącznie dla mężczyzn

Początkowo marka Giorgio Armani oferowała swoje produkty wyłącznie panom. Wysokiej jakości garnitury, koszule i bielizna szybko znalazły nabywców pomimo wysokich cen. Marka znalazła uznanie w oczach wielu gwiazd Holywood oraz koronowanych głów – stała się wyznacznikiem elegancji oraz doskonałego stylu. Ponadczasowe kroje ubrań były znakiem rozpoznawczym domu mody Armani. Co jednak najważniejsze – znawcy mody zgodnie stwierdzili, że Armaniemu udało się zmienić oblicze klasycznego garnituru: nadać mu mniej formalnego charakteru, nadać mu modny design. Od roku 1985 marka rozpoczęła projektowanie strojów również dla pań. Tak samo jak w przypadku męskich kolekcji charakteryzowały je proste linie, niewymuszone wzornictwo i zastosowanie wysokiej klasy materiałów. Marka Armani była widoczna w licznych filmach i serialach – to właśnie dom mody Armani zaproponował zastąpienie klasycznych koszul T-shirtami w serialu „Miami Vice”.

Kosmetyki i perfumy Giorgio Armani

Zdobywając coraz większe uznanie na świecie managerowie marki podjęli decyzje o wprowadzeniu własnej linii zapachów. W roku 1984 podjęto decyzję o wprowadzeniu na rynek pierwsze linii zapachów – był to strzał w dziesiątkę. Okazało się, że kosmetyki sygnowane logiem słynnego domu mody są niezwykle pożądanym towarem.
W roku 1996 swoją premierę miał bodaj najsłynniejszy zapach dla mężczyzn marki Armani – Acqua Di Gio. Pomimo że od premiery minęło prawie 20 lat do dzisiaj są one jednymi z najchętniej kupowanych perfum na świecie.
Czym wyróżniają się zapachy męskie Armaniego? Z pewnością zastosowaniem nietypowych nut zapachowych, których próżno szukać w innych perfumach. Specjaliści od projektowania zapachów w domu mody Armani stale poszukują nowych zapachów, aby stale zachwycać swoich klientów.
Klasyczne zapachy od Armaniego doskonale pasują dla aktywnych, eleganckich mężczyzn. Pewnym zaskoczeniem było wprowadzenie zapachu Armani Code Ice, należącego do linii Armani Code. Zapach ten znacznie bardziej pasuje do buntowników w skórzanych kurtkach – dzięki niemu Armani zdobył nową rzeszę odbiorców.

Oczywiście dom mody Armani oferuje także zapachy dla pań. Najpopularniejsze z nich to bez wątpienia Acqua Di Gioia, Armani Emporio Diamonds czy Armani Emporio She.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − 2 =