GPZ 500

GPZ 500

Jeśli o jakimś motocyklu Kawasaki można powiedzieć, że jest niemal legendą. A przynajmniej na papierze, to bowiem jeden z najdłużej produkowanych motocykli tego koncernu! Swoją premierę miał w 1987 roku i nieprzerwanie schodził z taśmy produkcyjnej aż do 2003 roku. W kategorii motocykli sportowo-turystycznych i wśród początkujących kierowców to jeden z najpopularniejszych modeli.

Sportowe pochodzenie

Pierwsze modele Kawasaki GPZ 500 na owiewkach miały jeszcze napis Ninja, który kwalifikował je do motocykli sportowych i zdradza pochodzenie GPZ. Napisy zniknęły nieco później i dopiero wtedy motocykl przemianowano na bardziej turystyczny. Mimo to posiada wszystkie cechy sportowej maszyny – mocny silnik i szybkość. Ponadto maszyna jest niezwykle zwrotna i zwinna, mimo tego że jej waga to aż 200 kilogramów. A obok tego wygodna kanapa, która zapewnia komfort jazdy nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażera.

Specyfikacja GPZ 500

Maszyna posiada dwucylindrowy, 4-suwowy silnik. Występował jednak w różnych wersjach. Najsilniejsza z nich miała moc 60 KM, ale najbardziej popularna była ta jednostka, która przy najwyższych obrotach wyciągała 50 KM. Produkowana była również wersja S z owiewkami pozwalającymi na wygodę jazdy nawet przy dużych prędkościach.

http://motohangar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 5 = 6