Jak dobrać dywan do małego pomieszczenia?

Jak dobrać dywan do małego pomieszczenia?

Nie od dziś wiadomo, ze im mniejsze wnętrze mamy do zaaranżowania, tym bardziej należy wszystko przemyśleć. Każdy niepotrzebny element będzie bowiem psuł estetykę i zakłócał harmonię wnętrza. Wiele osób poszukując pomysłu na wystrój małego wnętrza stosuje triki, które optycznie je powiększą. Oprócz jasnych ścian i luster, jednym z takim sposobów jest właśnie dobranie odpowiedniego dywanu. Na co warto zwrócić uwagę?

Jasne kolory

Wybierając dywan do małego pomieszczenia, np. na www.carpetforyou.pl, trzeba przede wszystkim, zwracać uwagę na modele w jasnych kolorach. Dlaczego? Ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrze, natomiast jasne barwy tworzą iluzję większej przestrzeni. Zasada ta sprawdza się zawsze – dotyczy zarówno ścian, mebli, jak i dywanów. Warto zatem postawić na ciepłe beże, szarości i kolory pastelowe

Delikatne wzornictwo

Decydując się na dywan we wzory należy być bardzo ostrożnym. Kontrastowe polaczenia, ostre linie i duże grafiki dzielą powierzchnię na kilka części optycznie ją zmniejszając. Dodatkowo, w małych pomieszczeniach wprowadza to chaos i bałagan. Lepiej zatem wybrać prosty motyw, złożony z cienkich linii, jak np. marokańska koniczyna proponowana przez Carpet For You. Dobrze będą również prezentowały się drobne wzorki, rozmyte krawędzie i łagodne przejścia między poszczególnymi elementami wzoru.

Odpowiednie wymiary

Wbrew pozorom mały dywan w małym pomieszczeniu wygląda bardzo ubogo i gubi się w całości. Do niewielkich pomieszczeń pasują dywany o nieregularnych kształtach – od koła po bardziej szalone formy, jak serca czy gwiazdy. Takie rozwiązanie pozwoli zaakcentować ciekawy dywan i jednocześnie wyeksponować ładną podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 + 7 =