Jak dobrać idealne meble biurowe ?

Jak dobrać idealne meble biurowe ?

Dobór odpowiednich mebli biurowych może okazać się kluczowy dla efektywności pracy, zdrowia i komfortu pracowników. Warto zadbać o to, aby dopasować do przestrzeni takie meble, które także będą idealnie współgrały z wystrojem wnętrza. Jak połączyć wszystkie te wymogi?

Pierwszy krok: określenie potrzeb

Pierwszym zadaniem będzie określenie potrzeb. Każdy z pracowników w biurze może posiadać nieco inny tryb pracy – niektórzy, poza pracą przy komputerach, mogą często zaglądać do innych pomieszczeń (laboratoria, sklep, etc) należący do firmy. Przez to często się poruszają a ich fotele nie muszą być dostosowane do wspomagania pracownika. Inaczej ma się sprawa z pracownikami, których zadanie to wyłącznie praca przy komputerze. Dla nich dedykowane są regulowane fotele, wykonane często z materiałów wspomagających wymianę powietrza. Takie fotele posiadają możliwość regulowania wysokości, szerokości rozstawienia podłokietników, kąta odchylenia oparcia. Dodatkowo są to fotele na kółkach.
Nie bez znaczenia będzie także określenie liczby i rodzaju biurek. Chcąc stworzyć biuro w typie open space można pokusić się o kupno kilku prostych stołów i zestawienie ich obok siebie. Takie ustawienie pozwoli maksymalnie wykorzystać pojedyncze pomieszczenie i posadzić obok siebie pracowników w firmach do 6-8 osób.

Kiedy zależy nam na zapewnieniu pracownikom komfortu i odrobiny prywatności konieczne będą mniejsze, pojedyncze biurka. Ich powierzchnia powinna pozwolić na ustawienie na nich niezbędnych przyborów biurowych, monitora czy laptopa.

Niezbędne wyposażenie biura

Myśląc o urządzeniu funkcjonalnego biura warto także pamiętać o kupnie dopasowanych do potrzeb szafek czy regałów. Być może dobrym rozwiązaniem będzie wybranie szafek o mieszanym charakterze: zarówno z półkami otwartymi, jak i zamykanymi drzwiczkami. Dzięki temu możliwe będzie schowanie prywatnych przedmiotów należących do pracowników.

Jeśli dysponujemy większym pomieszczeniem warto zapewnić każdemu pracownikowi osobny regalik czy też szafki umieszczone pod biurkiem. Takie rozwiązanie sprawi, że każdy będzie mógł trzymać niezbędne przybory i prywatne rzeczy w jednym miejscu.

Gdzie konieczne jest kupno mebli biurowych?

Asortyment ten posiada niezwykle szerokie zastosowanie. Poza firmami (bez względu na ich wielkość) meble biurowe wykorzystywane są w placówkach edukacyjnych, urzędach, placówkach zdrowotnych, hotelach, punktach usługowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 + = 11