Jak transportować rowery samochodem?

Jak transportować rowery samochodem?

 

Okres wakacji bardzo często kojarzony jest z wycieczkami rowerowymi oraz innymi sportowymi podbojami. Sprzyjające warunki pogodowe są motywem przewodnim idealnego wypoczynku. Kiedy oprócz spędzania czasu na świeżym powietrzu, chcemy udoskonalić sportową formę, warto zabrać ze sobą rower, który doskonale pobudza wiele partii naszego ciała do działania. Zagwozdka pojawia się w momencie przewozu roweru naszym autem. Z pomocą przychodzą uchwyty rowerowe.

Uchwyty rowerowe

Przewożenie rowerów na dachu jest obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów ich transportowania. Równie popularny jest przewóz roweru na tylnej części samochodu za pomocą haku holowniczego. Obecnie jednym z najbardziej popularnych akcesoriów motoryzacyjnych, dedykowanych bagażnikom samochodowym są uchwyty rowerowe.

Uchwyty rowerowe – rodzaje

Uniwersalne uchwyty rowerowe pasujące do każdej ramy naszego górala czy damki, są dostępne w następujących odmianach: tradycyjnej, tzw. rynienkowej, która na całej długości uchwytu rowerowego pojawia się w formie blaszanej powierzchni w kształcie literki „V”. Kolejne rodzaje uchwytów rowerowych to m.in. belkowe, których rolę rynienki zastępuje belka oraz przesuwana pod koło rynienka z plastiku. TOUR, to uchwyt rowerowy dla klientów wymagających. Zbudowany jest z aluminiowego profilu biegnącego wzdłuż uchwytu, na którym przesuwa się podstawki pod koło trzymające trwale zamocowanym paskiem z klamerką do wygodnego zaciągnięcia paska – co możemy zwizualizować na stronie www.amos.auto.pl. Prezentowane rodzaje uchwytów są jednymi z najpopularniejszych na rynku motoryzacyjnym zarówno w Polsce, jak i na świecie. W niektórych zestawach znajdziecie gałkę na klucz oraz zestaw montażowy w formie wsuwek do belek aerodynamicznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 4 = 6