Jak wybrać odpowiedniego adwokata

Jak wybrać odpowiedniego adwokata

 

W ostatnich latach znacząco zwiększyła się liczba spraw prowadzonych przez polskie sądy – wynika z tego jasno, że znacznie śmielej dociekamy naszych praw. Szukając pomocy w sądzie przede wszystkim powinniśmy zatrudnić dobrego prawnika, który pozwoli nam odnaleźć się w świecie paragrafów i przeprowadzi nas przez niejednokrotnie trudną batalię sądową. W jakich kwestiach pomoże nam adwokat i jak wybrać najlepszego specjalistę?

Kiedy niezbędny jest adwokat?

Adwokaci, najczęściej łączeni z dużymi sprawami gospodarczymi czy dotyczącymi firm, dzisiaj w dużej mierze reprezentują prywatne osoby. Sprawy dotyczą przede wszystkich spraw rodzinnych: rozwodów, spraw związanych z przyznaniem opieki nad nieletnim dzieckiem, alimentów, ustalenia ojcostwa. W przypadku rozwodów bez orzekania o winie najczęściej nie ma potrzeby wynajmowania adwokata, kiedy jednak w grę wchodzą małoletnie dzieci czy zgromadzony majątek musimy mieć świadomość, że pomoc adwokata może okazać się niezbędna – mówią pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl

Jak wybrać odpowiedniego adwokata?

Szukając adwokata możemy skorzystać z poleceń naszych znajomych lub też znaleźć specjalistę blisko naszego miejsca zamieszkania, np. poprzez sieć. Decydując się na konkretnego prawnika warto dopytać, czy posiada on doświadczenie w sprawach rodzinnych czy majątkowych – czego może dotyczyć nasza sprawa. 

Pierwszym zadaniem adwokata będzie dokładne zapoznanie się z nasza sprawą. Z pewnością będzie on miał wiele pytań, dlatego warto wcześniej przygotować się do pierwszej rozmowy. Decydując się na pomoc adwokata warto wiedzieć, że jego zadaniem jest nie tylko reprezentowanie nas w sądzie, ale też obrona naszych interesów i dobrego imienia, odwodzenie nas od decyzji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na nasza sytuację prawną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 4 = 11