Jaką kawę ziarnistą wybrać do parzenia w ekspresie ciśnieniowym?

Jaką kawę ziarnistą wybrać do parzenia w ekspresie ciśnieniowym?

Kawa niewątpliwie jest jednym z naszych ulubionych napojów. Cenimy ją nie tylko ze względu na walory smakowe, lecz również z powodu pobudzającego działania. Nie powinien więc dziwić fakt, że coraz częściej zaopatrujemy się w ekspresy pozwalające wydobyć z nasion kawowca to, co najlepsze. Ale czy wiemy, który rodzaj kawy ziarnistej jest najwłaściwszym do parzenia w ekspresie ciśnieniowym?

Wybór ma znaczenie

Wbrew pozorom nie wszystkie kawy będą smakować równie dobrze po zaparzeniu w ekspresie ciśnieniowym. Właściwości naparu uzależnione są zarówno od gatunku kawy, jak i techniki zastosowanej w trakcie palenia ziaren. Kawa przeznaczona do ekspresów przelewowych poddawana jest krótkiemu, lecz przeprowadzanemu w bardzo wysokiej temperaturze prażeniu, przez co cechuje się kwaskowatym i mniej głębokim smakiem. Kawa stosowana w ekspresach ciśnieniowych powinna być prażona dłużej i w niższej temperaturze (od 205°C do 235°C). Dzięki temu zachowuje ona głęboki smak i naturalny, wyrazisty aromat.

Czy można dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegał proces palenia ziaren kawy?

Producenci kaw ziarnistych zazwyczaj umieszczają na opakowaniu najważniejsze informacje o produkcie. Nawet jeśli proces prażenia nie został opisany, na pewno uda się znaleźć adnotację o tym, w jakich rodzajach ekspresów należy parzyć kawę.

Zobacz jaka kawa ziarnista do Ciebie pasuje na cafesilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 − = 2