Jaki odkurzacz kupić?

Jaki odkurzacz kupić?

Niewątpliwie, odkurzacz to jeden z podstawowych sprzętów AGD w naszych domach. W końcu w dzisiejszych czasach chyba nikt z nas nie wyobraża sobie zarówno codziennych porządków, jak i generalnego sprzątania bez tej maszyny. Odkurzacze pozwalają nam nie tylko zadbać o dywany, ale również dzięki specjalnym końcówkom o płytki, panele i parkiety, nie narażając ich przy tym na uszkodzenie. Współczesne urządzenia tego typu dostępne w najlepszych sklepach, takich jak Sferis niemalże w niczym nie przypominają topornych, głośnych modeli sprzed wielu lat. To sprzęty bardzo nowoczesne, wyposażone w szereg funkcji. Stąd też nie dziwi, że wybór nowego odkurzacza to nie lada wyzwanie. A zatem, podpowiadamy jak dokonać właściwego zakupu.

Odkurzacze workowe kontra modele bezworkowe

Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze bezworkowe. W związku z tym, w porównaniu do lat ubiegłych, ich cena zdecydowanie zmalała. Jak nietrudno się domyślić ich największą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, nie trzeba wymieniać w nich worków. W zamian, jak podaje www.sferis.pl konieczne jest systematyczne czyszczenie specjalnych filtrów oraz pojemników, do których zbierane są nieczystości. Jako, że skuteczność obu wersji tych urządzeń jest na równie wysokim poziomie, to od nas zależy, czy wolimy raz na jakiś czas wymieniać worki (tu należy liczyć się z dodatkowymi kosztami) czy też czyścić odkurzacz bezworkowy (jednorazowo wydać nieco większą sumę pieniędzy).

Odpowiednia moc dla idealnej czystości

O ile w przypadku wyboru między odkurzaczami workowymi a bezworkowymi, możemy zdać się sami na siebie, zdecydować, która z opcji będzie dla nas po prostu wygodniejsza, o tyle, nie powinniśmy iść na żadne kompromisy w przypadku mocy ssania. Jest ona bowiem najważniejszym parametrem każdego odkurzacza. Im większa moc ssania, tym lepsze urządzenie, które poradzi sobie z najróżniejszymi zabrudzeniami w naszych domach. Jednak ważne, aby moc dobrać pod kątem rodzaju podłogi. Przykładowo posadzki z płytek lub paneli nie są tak wymagające jak dywany, na których z łatwością osiada kurz, przez co konieczna jest duża moc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + 4 =