Jakie meble ogrodowe wybrać?

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wiosną i latem nasze życie rodzinne i towarzyskie skupia się w przydomowych ogrodach. Tarasy i altanki pełnią rolę zarówno jadalni, jak i strefy relaksu. To właśnie w tych miejscach odpoczywamy na leżakach po męczącym dniu w pracy i jemy rodzinne obiady w weekendy, ciesząc się świeżym powietrzem, słońcem, zielenią i zapachem kwitnących kwiatów. Wieczorami zaś zapraszamy gości na wspólne grillowanie. Dlatego tak ważne jest, aby na naszych tarasach i altankach znalazły się solidne i wygodne zarazem meble ogrodowe.

Meble do altanki

Różnorodność modeli zaczyna się już od materiału, z jakiego wykonane są meble. Możemy bowiem wybrać wiklinę, technorattan, plastik, metal lub drewno. Meble wiklinowe bardzo ładnie prezentują się na tle ogrodu, lecz niestety nie są zbyt odporne na wilgoć i palące słońce. Z kolei bardzo solidne są meble z techno rattanu. Ponadto pięknie wyglądają i są bardzo wygodne. Meble plastikowe są lekkie i dostępne w wielu kolorach. Niestety często jednak są niepodatne na odbarwienia, plamy i odkształcenia pod wpływem wysokiej temperatury. Modele metalowe choć sprawiają wrażenie ciężkich i niewygodnych, w rzeczywistości zapewniają wysoki poziom komfortu. Dobrze też się prezentują. Wiele osób jednak uważa, ze do altan najlepiej pasują meble drewniane, np. od Home Design, wykonane z sosny, akacji, buku, dębu bądź teku pasują niemalże do każdego stylu.

Meble na taras

Na taras zazwyczaj wybierane są zestawy kawowe. Wygodne fotele, niewielka kanapa lub narożnik i niski stolik idealnie komponują się z przestrzenią ogrodu. Szczególnie modny jest obecnie technorattan, ładnie wyglądający i odporny na zmienne warunki atmosferyczne – słońce, wiatr i deszcz. W połączeniu z miękkimi poduchami, zestaw dostępny na www.h-design.pl wygląda naprawdę efektownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 3 = 1