Mało popularne akcesoria, które ułatwiają pieczenie

Mało popularne akcesoria, które ułatwiają pieczenie

Dzisiaj mamy dostęp do przeróżnych akcesoriów, które ułatwiają nam pracę. Nie inaczej nie jest z dekoracją tortów. Kiedyś ograniczało się to do samego pieczenia, dzisiaj równie ważne jest zdobienie. Zwykły tort może zmienić się w oryginalne dzieło sztuki i nie jest to wcale takie trudne jak się wydaje.

Ciekawe przyrządy, które pomogą stworzyć niepowtarzalny tort

Na rynku pojawiają się coraz to nowe akcesoria, mniej lub bardziej przydatne, ale dzięki nim ozdabianie naszych wypieków staje się prawdziwą przyjemnością.

1. Packa do wygładzania powierzchni – malutka szpatułka z poręczną rączką, która pomaga wyrównać masę na torcie. Zwykle robimy to nożem lub innym narzędziem kuchennym, tymczasem dzięki specjalnemu przyrządowi jest to znacznie łatwiejsze. Szczególnie jeśli nasz tort ma nieregularny kształt.

2. Aerograf do lukru – to swego rodzaju pistolet, który umożliwia dekorowanie ciasta ciekawymi liniami o dowolnej grubości i kształcie. Znacznie przewyższa klasyczny dekorator, który wymaga ręcznego wyciskania masy. Linie są regularne, a ich grubość równa na całej powierzchni tortu.

3. Szablony – dostępne w różnych wzorach i bardzo łatwe w użyciu. Pozwalają na proste odciśnięcie wzoru na masie cukrowej. To banalnie prosty sposób na szybkie udekorowanie każdego tortu. Dodatkowym atutem jest to, że trzeba mieć żadnych zdolności plastycznych, nie ma również ryzyka, że taki wzór się nie uda.

4. Pędzle – większe lub mniejsze, pomocne przy rzeźbieniu w masie cukrowej. Można nadać niepowtarzalny kształt, co nie jest możliwe przy użyciu zwykłych narzędzi. Możliwe jest również tworzenie ciekawej faktury na płaskiej powierzchni.

Zobacz więcej na www.sklep.savpol.pl – Mistrzowie dobrego smaku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − = 2