Młynek do kawy

Młynek do kawy

Dobry sklep z kawą ma bardzo często w swojej ofercie nie tylko same ziarna, które pozwalają na przygotowanie pysznego naparu, ale również rozmaite akcesoria. Wśród nich znaleźć można między innymi młynki do kawy. Warto wiedzieć jaki młynek jest najlepszy i nie wpływa negatywnie na jakość mielonych w nim ziaren.

Dostępne w sprzedaży młynki dzieli się na wolnoobrotowe oraz wysokoobrotowe. Czym się różnią? Które są lepsze?

Młynki wolnoobrotowe to przede wszystkim młynki obsługiwane ręcznie. Zalicza się do nich także niektóre młynki elektryczne. Warto wiedzieć, że w takim młynku nie dochodzi do nagrzewania ziaren. W efekcie nie tracą one swojego niezwykłego aromatu. Dzięki temu zaparzona później kawa jest o wiele smaczniejsza. Młynki wolnoobrotowe wyposażone są w regulację grubości mielenia. Pozwala to na zmielenie ziaren na grubość odpowiednią do sposobu parzenia. Trzeba bowiem pamiętać, że inną grubość powinna mieć kawa parzona w ekspresie ciśnieniowych, inną w przelewowym.

Młynki wysokoobrotowe to młynki elektryczne. Mielą bardzo szybko. Niestety, w wielu wypadkach nadmiernie nagrzewają ziarna, co przekłada się negatywnie na aromat kawy. Ziarna tracą bowiem znaczną część aromatu jeszcze zanim zostaną zaparzone. W efekcie kawa nie jest tak smaczna i aromatyczna. Miłośnicy doskonałej kawy powinni więc wybierać młynki wysokoobrotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + 5 =