Najlepsze rośliny na balkon

Najlepsze rośliny na balkon

O tej porze roku wszyscy ogrodnicy i miłośnicy roślin z utęsknieniem wypatrują pierwszych wiosennych dni. Zmęczeni zimą, pochmurnym niebem, brakiem słońca, czekamy, aż wreszcie będziemy mogli rozpocząć swoje przydomowe uprawy. Bez względu na to, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy też w kamienicy lub bloku staramy się, aby na naszych balkonach znalazło się choć odrobinę miejsca na zielone rośliny i kolorowe kwiaty. Zanim jednak w sklepie ogrodniczym, np. Gardenowo zakupimy właściwie nasiona, sadzonki, ziemię i skrzynki, warto się zastanowić, jakie gatunki nadają się na balkon.

Dobór roślin balkonowych

Najważniejszą kwestią jest dobór właściwych roślin balkonowych. Poza estetyką kompozycji liczą się również warunki, jakie panują na naszym balkonie. Oczywiście do skrzynek możemy zakupić właściwą glebę, nawozić ją i podlewać, musimy jednak pamiętać, że różne rośliny, mają odmienne wymagania. Stąd warto mieć na uwadze, aby w tej samej donicy nie uprawiać roślin o znacząco różniących się potrzebach glebowych. Poza tym, należy kierować się warunkami świetlnymi panującymi na balkonie i tarasie.

Balkony mocno, średnio i słabo nasłonecznione

Balkony znajdujące się w miejscach mocno nasłonecznionych, wystawione bezpośrednio na stronę południową zapewniają doskonałe warunki do uprawy takich gatunków, jak pelargonie oraz petunie. Z kolei na średnio nasłonecznionych idealnie odnajdą się aksamitki i bratki. Wreszcie balkony przez większość dnia zacienione stanowią dobre środowisko dla niecierpków.

Rośliny całoroczne

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na balkonach i tarasach uprawiać wiecznie zielone krzewy, które będą stanowiły żywą ozdobę bez względu na porę roku. Spośród oferty www.gardenowo.pl należy jednak wybrać gatunki i odmiany odpowiednio mrozoodporne, o powolnym wzroście, a także osiągające niewielkie rozmiary lub dobrze znoszące przycinanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 3 = 3