Nie zwlekaj – zaplanuj audyt energetyczny już dziś

Nie zwlekaj – zaplanuj audyt energetyczny już dziś

Wydaje ci się, że audyt to jedynie przykry obowiązek? Obawiasz się, że twoja firma poniesie dodatkowe koszty? Nic bardziej mylnego. Co prawda procedura ta jest wysoce skomplikowana, lecz w efekcie otrzymasz zestawienie zawierające m.in. takie elementy jak: koszt, zysk i czas zwrotu kosztów, w odniesieniu do każdego rodzaju modernizacji. Krótko mówiąc, audyt energetyczny pomoże ci w podjęciu rozsądnej decyzji o modernizacji budynku, dzięki czemu zminimalizujesz wydatki i zaoszczędzisz.

Audyt a certyfikat energetyczny

Przede wszystkim należy rozróżnić te dwa pojęcia, gdyż w rzeczywistości są zupełnie różnymi ekspertyzami. Certyfikat, czy też świadectwo energetyczne to dokument, określający klasę energetyczną budynku oraz jego zapotrzebowanie na energię. Wskazuje koszty eksploatacji, nie proponując przy tym żadnych zmian modernizacyjnych, które pomogłyby obniżyć wydatki. Dodatkowo świadectwo trzeba odnawiać co 10 lat. Z kolei jednorazowy audyt energetyczny polega na skontrolowaniu funkcjonowania źródeł ciepła i instalacji grzewczych w określonym budynku. Na jego podstawie opracowywana jest metoda i rozwiązania, dzięki którym optymalizowane są koszty eksploatacji i wydajności energetycznej.

Cele audytu energetycznego

Do głównych celów przeprowadzenia audytu należy określenie konkretnych rozwiązań, przyczyniających się do poprawy dotychczasowych zastosowań technologicznych, organizacyjnych i formalnych. Ponadto audyt zapewni ci gotowe pomysły i profesjonalne doradztwo, umożliwiające zoptymalizowanie ponoszonych do tej pory kosztów za ogrzewanie. Pamiętaj przy tym, że każdy budynek wymaga wykonania odrębnego audytu termomodernizacyjnego, określenia i zastosowania zindywidualizowanych rozwiązań, gdyż charakteryzuje się odrębnymi parametrami.

Sprawdź ofertę audytów energetycznych na Audyty energetyczne – Unicon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 − = 5