Niepowtarzalny design Samsunga S8 i S8+

Niepowtarzalny design Samsunga S8 i S8+

Zarówno fani całej serii smartfonów koreańskiego supergiganta świata elektroniki, jak i osoby, które na co dzień korzystają z telefonów konkurencyjnych marek, z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że to, co przykuwa uwagę w najnowszym modelu S8 i S8+ to nowa, ulepszona konstrukcja. Na potrzeby tegorocznej edycji Samsung opracował obudowę, która wyróżnia się wypełniającym niemalże cały przedni panel urządzenia, zagiętym po bokach ekranem. Smartfony o przekątnych 5,8 cala (S8) i 6,2 cala (S8+), dzięki temu są mniejsze od inteligentnych komórek o podobnych ekranach, a nawet od tych, z mniejszymi wyświetlaczami.

Stylowa obudowa

Oglądając najnowszy model Samsunga, choćby w sklepie stacjonarnym Sferis zachwyci nas również solidna, metalowa, pięknie połyskująca rama telefonu. Zwłaszcza, że jest ona idealnie symetryczna, gdyż zagięcia na tylnym panelu są takie same, jak na przednim. Przód i tył chronią zagięte tafle szkła (w bocznych częściach bardzo odpornego na stłuczenia). Co więcej, obudowy Galaxy S8 i S8+ spełniają normę IP68, co stanowi gwarancję tego, że drobiny kurzu i woda nie będą wnikać do jej wnętrza.

Brak przycisków funkcyjnych

Koreański producent smartfonów tworząc model Samsung S8 i S8+ postanowił pozbawić smartfony przycisków funkcyjnych , zarówno wciskanego klawisza Home, jak i pojemnościowych po jego bokach. Dzięki temu dolna rama ekranu jest znacznie chudsza. Na równie małej górnej, zlokalizowano zaś sensory, m.in. skaner tęczówki.

Wirtualny przycisk

Firma Samsung na potrzeby najnowszej edycji swoich smartfonów opracowała absolutnie innowacyjne rozwiązanie. Mianowicie, do tej pory fizyczny, wciskany przycisk Home został ukryty po powierzchnią ekranu. Tzw. wirtualny przycisk umieszczono w dolnej części wyświetlacza. Jego pozycję sygnalizuje mały element wyświetlany na ekranie blokady. Klawisz reaguje na siłę nacisku. A zatem, użytkownicy dostępnego na www.sferis.pl Samsunga mogą ustawiać konkretną siłę nacisku, na którą reagować będzie wirtualny przycisk. W momencie, kiedy zostanie ona rozpoznana, system automatycznie przechodzi do ekranu głównego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − = 2