Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Uwielbiany jest przez miłośników nowoczesnego minimalizmu, jak również zwolenników klasycznych, ciepłych wnętrz. Chociaż można powiedzieć, że jest zlepkiem wpływów różnych państw skandynawskich – szwedzkiej prostoty, duńskiego umiłowania bieli i fińskich akcentów czerni, to jednak stanowi ponadczasową bazę aranżacyjną. Skandynawska łazienka jest prosta, elegancka i oryginalna jednocześnie. Wymaga jednak dużego wyczucia i umiaru.

Cechy charakterystyczne

Łazienka w stylu skandynawskim jest jasna, przeważają w niej barwy białe i szare. Charakterystycznymi elementami są naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, cegła, len czy wełna. Łazienkę w stylu skandynawskim cechują również minimalistyczne formy i proste wzornictwo. Proste linie i kanciaste kształty sprawiają, że styl ten jest naturalny, a co za tym idzie, niezwykle modny. Aby uniknąć wrażenie chłodu, meblowe komplety łazienkowe, oferowane np. przez Krzemień, nie powinny być wykonane z jednego tworzywa, np. lakierowanych frontów. Warto tu pokusić się o połączenie ich z elementami szkła, które nadaje lekką i nowoczesną formę.

Dodatki, które stwarzają klimat

Ponieważ w stylu skandynawskim najważniejszy jest minimalizm, to dodatki należy ograniczyć do tych, które są niezbędne. Ich dobór absolutnie nie może być przypadkowy i chaotyczny. Jeśli łazienka jest mała warto zamontować w niej duże lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie. Jeśli natomiast łazienka jest duża, to można pokusić się o wstawienie do niej wiklinowego krzesła, komody lub rattanowych doniczek z kwiatami. Półki powinny być zamykane, aby nie widać było wszystkich kosmetyków. Znaleźć takie można np. na www.krzemien.com.pl. Jednym z najważniejszych dodatków stylu skandynawskiego jest drewno – buk, jesion, dąb, sosna – gdyż posiadają one naturalną strukturę. Z kolei charakterystyczny dla tego stylu kamień można wprowadzić w mydelniczkach lub kubkach na szczoteczki. Wszystko zależy od inwencji twórczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 − = 1