Nowoczesne rozwiązania medyczne

Nowoczesne rozwiązania medyczne

 

Współczesna medycyna nieustannie dąży do spełniania oczekiwań pacjentów, dążąc do poszukiwania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Nowe odkrycia w świecie medycznym skupione są przede wszystkim na innowacyjności. Wiele działów medycyny w pełni korzysta z nowoczesnych sprzętów technologicznych, dzięki którym analiza badawcza stanu zdrowia pacjentów pozwala na wykrywanie konkretnych zmian w organizmie, ułatwiając postawienie prawidłowej diagnozy.

Ultrasonografia w medycynie

O badaniu USG słyszał zapewne każdy z nas. USG, to skrócona nazwa ultrasonografii, polegająca na obrazowej analizie narządów, które dzięki specjalistycznemu sprzętowi medycznemu zostają przedstawione na monitorze. Ultrasonografia to jedna z wielu nowoczesnych technik wykorzystywanych we współczesnej medycynie. Dzięki obrazowaniu w ultrasonografii, lekarze są w stanie zobaczyć kondycję takich narządów, jak: jajniki, wątroba, trzustka, nerki, piersi, jąder, a nawet moszny. Do obrazowania wnętrza ludzkiego ciała w ultrasonografii wykorzystuje się fale akustyczne o dość wysokiej częstotliwości, które są całkowicie niesłyszalne dla ludzkich uszu. Ich zakres to 1 do 10 MHz. Fale akustyczne wnikają bezboleśnie do naszego ciała, rozchodząc się i nie uszkadzając żadnych komórek. Są bezpieczne dla naszego zdrowia, w przeciwieństwie do promieni, które są wydzielane podczas badań rentgenowskich.

Sprzęt USG – do czego służy?

Sprzęt USG, czyli ultrasonograf, służy przede wszystkim do diagnozowania obrazowego poszczególnych narządów ciała człowieka. Aparat ultrasonograficzny w zależności od badanego obszaru, wykorzystuje różne modele głowic, które pozwalają na dokładne przedstawienie stanu poszczególnych narządów i postawienie prawidłowej diagnozy.

Szukasz profesjonalnego sprzętu do szpitali i aptek? Zapoznaj się z szeroką ofertą firmy ACTION MED

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 + = 7