Obowiązki ciążące na restauratorach

Obowiązki ciążące na restauratorach

 

Własna restauracja to ogrom obowiązków, ale i dużo satysfakcji, kiedy nasi goście wychodzą zadowoleni z lokalu. Prowadząc własny biznes musimy jednak uwzględnić wiele czynników, które wpłyną nie tylko na popularność naszego lokalu, ale i na jego spójne działanie. Czy wiesz, że restauratorzy zobowiązani są prawnie do wielu rzeczy? O czym pamiętać, rozkręcając własny biznes?

Znajdź odpowiednią lokalizację i postaw na nowoczesną reklamę

Jaki jest sekret sukcesu najlepszych restauracji w Polsce? Okazuje się, że poza wyjątkową kuchnią i doskonałymi daniami ważna jest odpowiednia lokalizacja. Nie musimy szukać lokali w centrum starych miast, gdzie koszty utrzymania okażą się niezwykle wysokie. Warto wykorzystać zainteresowanie innymi dzielnicami (Warszawa – Praga, Mokotów, Kraków – Huta, Kazimierz), i korzystać z profitów znacznie mniej obleganych miejsc. 

Nie zapominaj o reklamie – sukces marki to przede wszystkim dobra reklama i pozytywne opinie dotychczasowych gości. Zadbaj o profesjonalną stron internetową (również w wersji responsywnej).

Prawidłowe gospodarowanie odpadami

W przypadku lokali gastronomicznych na właścicielach ciąży obowiązek właściwej utylizacji niektórych odpadów, np. olejów. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą firmy takie jak trafinoil.pl, które nie tylko odbiorą od nas kłopotliwy odpad, ale również zagwarantują dostarczenie świeżego oleju jadalnego. Pozytywnym aspektem takiej współpracy jest możliwość dokładnego określenia terminów odbioru oleju, przez co możliwe jest utrzymanie ciągłości pracy kuchni. 

W przypadku niesprzedanego jedzenia coraz więcej restauracji włącza się w akcję odsprzedaży pakietów z posiłkami za znacznie niższe ceny. To świetna opcja, by nie marnować jedzenia i jednocześnie by nie straci całej kwoty wydanej na półprodukty. Sprzedaż takich paczek żywnościowych umożliwiają specjalne aplikacje. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 9 = 18