Okna w stylu skandynawskim

Okna w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest coraz bardziej popularny. Ceniony przez miłośników nowoczesnego minimalizmu, jak również zwolenników klasycznych, ciepłych wnętrz. Chociaż można powiedzieć, że jest zlepkiem wpływów różnych państw skandynawskich – szwedzkiej prostoty, duńskiego umiłowania bieli i fińskich akcentów czerni, to jednak stanowi ponadczasową bazę aranżacyjną. Skandynawskie wnętrze jest proste, eleganckie i oryginalne jednocześnie. Uwielbiane jest zatem zarówno przez osoby ceniące sobie tradycję, jak i te, które podążają za współczesnością. A jak w stylu skandynawskim powinny wyglądać dekoracje okienne?

Delikatne firanki

Wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim charakteryzują się dużą ilością światła. Nie wchodzą tu zatem w grę żadne firany uszyte z ciężkich materiałów, jak żakard. Jeśli już, to wybór powinien paść na materiały lekkie i zwiewne, jak delikatna bawełna lub muślin. Jeśli jednak od firan zdecydowanie wolisz zasłony, to wówczas można wykorzystać te uszyte z lnu. Doskonale wkomponuj się w skandynawskie wnętrze. Znaczenie ma również kolorystyka. Preferowane są bowiem tkaniny jasne, pastelowe lub zwyczajnie białe, dostępne w salonie firany.com.pl.

Rolety rzymskie

Alternatywą dla firan i zasłon są równie pasujące do skandynawskiego wnętrza rolety rzymskie. Także powinne być wykonane z lekkich materiałów w jasnych barwach. Odpowiednio dobrane będą doskonale uzupełniać aranżację. Możemy również zdecydować się na rolety rzymskie zaciemniające, na przykład w sypialni. W ciągu dnia wystarczy je zwinąć, a uzyskamy skandynawską prostotę.

Dodatki

Mimo ascetycznego klimatu jaki wprowadza styl skandynawski możemy pozwolić sobie na pewne dodatki. Musimy tylko uważać, by nie przesadzić. W tej kwestii warto skupić się na minimalistycznych elementach, jak świece czy szklane lampiony. Na okiennym parapecie sprawdzi się również donica w pastelowym kolorze, kamienny wazon z białymi kwiatami lub drewniana ramka ze zdjęciem. W przypadku bardzo szerokiego i jednocześnie niskiego parapetu można też pokusić się o ułożenie poduszek, które posłużą za siedzisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − = 4