Oleje w codziennej pielęgnacji skóry

Oleje w codziennej pielęgnacji skóry

 

Codzienna pielęgnacja skóry to dzisiaj prawdziwa sztuka – do dyspozycji mamy nie tylko klasyczne produkty drogeryjne, ale również wiele interesujących kosmetyków pochodzących z dalekich zakątków świata, opartych na naturalnych składnikach. Jednymi z najchętniej wykorzystywanych są oleje – ich szerokie zastosowanie sprawia, że na stałe zagościły one w naszych łazienkach. 

Olejek arganowy – cud natury!

Jednym z najchętniej stosowanych i najbardziej wszechstronnych olejków dostępnych na polskim rynku jest olej arganowy – mówią specjaliści z firmy arganhouse.pl. Olejek ten tłoczony jest na zimno, przez co możliwe jest zachowanie jego cennych składników odżywczych. Olejek ten posiada wszechstronne działanie – może być stosowany na skórę twarzy, na włosy oraz na skórę całego ciała. Dzięki jego regularnemu stosowaniu możliwe jest redukowanie zmarszczek i zatrzymanie procesów starzenia skóry, ujędrnienie naskórna, odpowiednie nawilżenie, ale też uelastycznienie, przez co skóra jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Olejek arganowy stosowany jest również w procesie rekonwalescencji: pozwala on na zniwelowanie obrzęków, zmniejszenie zaczerwienienia skóry. W okresie letnim olej arganowy minimalizuje ryzyko wysuszania i pękania skóry. Stosowany na włosy sprawi, że staną się one bardziej odżywione, sprężyste i lśniące. Olejek arganowy to naturalny produkt, który z pewnością na stałe zagości w naszych łazienkach. 

Oleje w codziennej pielęgnacji

Olejki takie jak arganowy mogą być stosowane każdego dnia. Ich szeroki wybór sprawia, że bez trudu znajdziemy produkt dopasowany do naszej skóry i potrzeb. Chcąc poprawić działanie olejów nakładajmy je na lekko zwilżoną skórę – dzięki temu znacznie lepiej będą się one wchłaniać. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + 3 =