Otwieranie własnej franczyzy – pierwsze kroki

Otwieranie własnej franczyzy – pierwsze kroki

Jeśli dopiero myślisz o otwarciu własnej firmy, ale nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w prowadzeniu biznesu, możesz pomyśleć o wybraniu franczyzy, czyli prowadzenia własnej działalności pod szyldem innej marki, która, w zamian za uiszczanie opłat licencyjnych, przekazuje ci wiedzę na temat prowadzenia biznesu, a także niejednokrotnie pomaga na przykład szkolić pracowników. Jak zatem podjąć się otworzenia własnej franczyzy?

Wybierz branżę

Firm działających na zasadzie franczyzy jest bardzo wiele. Są to głównie marki z segmentu gastronomicznego, ale z franczyzą spotkamy się również w przypadku sklepów odzieżowych czy firm kurierskich. Wybór branży powinien być jednak zgodny z tym, co nas interesuje, ponieważ wtedy będziemy mogli jeszcze bardziej zaangażować się w wykonywaną pracę. Poza tym, tak jak w przypadku otwierania jakiegokolwiek innego biznesu, trzeba zastanowić się, na co jest popyt i co może dobrze się sprzedać. Pamiętaj, że zysk ze sprzedaży w firmie jest twoim zarobkiem, musi być więc to biznes opłacalny.

Spotkaj się z franczyzodawcą

Rozmowa w twarzą w twarz pozwoli ci dowiedzieć się, dla kogo będziesz pracować, a także zadać nurtujące cię pytania.

Przeanalizuj dokumenty i finanse

Przede wszystkim należy sprawdzić jak wygląda umowa, jeszcze przed jej podpisaniem. Najlepiej, żeby zaopiniował ją prawnik lub radca prawny. Przyjrzyj się również finansowej stronie prowadzenia tego biznesu – jako przedsiębiorca, to ty wykładasz pieniądze. Dowiedz się, jakie kwoty są brane pod uwagę przy przystępowaniu do sieci franczyzowej, a także ile kosztuje rozpoczęcie prowadzenia biznesu.

Wejdź i załóż własny biznes na: rabat-detal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 + 5 =