Parki krajobrazowe Teneryfy

Parki krajobrazowe Teneryfy

Teneryfa, największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Przepiękne plaże, nowoczesna infrastruktura i wspaniała atmosfera są w końcu gwarancją przyjemnie spędzonego czasu. Na tym jednak atrakcje Teneryfy się nie kończą. Przebywając w tym urokliwym miejscu, warto zwrócić uwagę na jedyne w swoim rodzaju parki krajobrazowe.

Park Narodowy Teide

Niezwykły krajobraz tego miejsca uformowany został przez erupcje wulkanów. To właśnie one przyczyniły się do powstania tak niesamowitych formacji skalnych i na trwałe zmieniły rzeźbę terenu, pozostawiając imponujące wyrwy i koryta, którymi niegdyś płynęła lawa. Centralnym punktem parku jest mierzący 3718 m n.p.m. wulkan Teide, często zwany szczytem o wielu obliczach.

Dzięki starannie wytyczonym szlakom oraz specjalnym punktom turystycznym wyprawa do tego parku narodowego nie powinna nastręczać trudności nawet niezbyt wprawionym wędrowcom. A jeśli nawet, to zapierające dech w piersiach widoki będą sowitą rekompensatą.

Góry Anaga

Masyw Anaga znajduje się w północno-wschodniej części Teneryfy. Jego najwyższy szczyt mierzy zaledwie (w porównaniu z Teide) 1024 m n.p.m. Właśnie dlatego tamtejszy krajobraz jest tak nietypowy dla tego regionu. Gęste lasy wawrzynowe tworzą niesamowity klimat, a licznie występujące w nich gatunki zwierząt sprawiają, że warto rozglądać się co kilka kroków. W obrębie szlaków turystycznych, jakie zostały wytyczone w masywie Anaga, znajduje się wiele punktów widokowych. Ich odwiedzenie stwarza szansę poznania Wysp Kanaryjskich od zupełnie innej, zielonej, tętniącej życiem strony.

Tekst napisany we współpracy z http://happyapartmentstenerife.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 7 = 2