Paznokcie japońskie czy paznokcie francuskie?

Paznokcie japońskie czy paznokcie francuskie?

 

Na co dzień skupiamy się na dbaniu o figurę, promienną cerę i lśniące włosy, niejednokrotnie zapominając przy tym o pielęgnacji rąk. Tymczasem dłonie to taka część naszego ciała, która „narażona” jest na ciągłą ekspozycję. Często spotykamy się nawet z określeniem, że są one naszą wizytówką. Warto zatem poświęcić kilka chwil na dokładny manicure. Osoby, które nie mają czasu lub chęci na manicure w domu z pewnością zainteresuje oferta przedstawiona przez  Pilnik i Zalotka. W salonie tym możemy liczyć na profesjonalne zabiegi, podczas których  fachowcy sprawią, że gładka skóra, czyste paznokcie i zadbane skórki będą domeną naszych dłoni. Do nas tylko należy decyzja czy wolimy paznokcie japońskie czy manicure francuski.

 

Jak wyglądają paznokcie japońskie?

Moda na paznokcie japońskie wywodzi się z Japonii, gdzie cieszy się popularnością już od ponad 400 lat. Paznokcie japońskie to znakomite rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią kolorowych lakierów, żeli czy hybryd, ale pragną by ich dłonie pięknie wyglądały. To także oferta dla osób, których paznokcie są łamliwe, kruche i rozdwajające się. Manicure japoński bowiem nie tylko wzmacnia i uszczelnia płytkę paznokci, ale też wzbogaca ją w składniki mineralne. Aby uzyskać paznokcie japońskie w ich płytkę za pomocą specjalnych szczoteczek wciera się więc odpowiednie pasty (jedna po drugiej), które bogate są w substancje odżywcze – pochodzącą z Morza Japońskiego krzemionkę, pyłek pszczeli, keratynę oraz witaminy A+E. Zabieg kończy się polerowaniem. Paznokcie japońskie  pięknie się błyszczą, są zadbane i wyglądają na zdrowe. Ponadto efekt utrzymuje się długo, nawet jeśli wykonujmy codzienne prace domowe.

Jak wyglądają paznokcie francuskie?

Jeśli paznokcie japońskie nie przypadną komuś do gustu alternatywą jaką oferuje salon Pilnik i Zalotka jest manicure francuski. Jest bardzo subtelny i elegancki, ale jednocześnie niezwykle wyrazisty. Polega on na zamalowaniu wolnego brzegu paznokcia, a w przypadku krótkich paznokci samej końcówki, białym lakierem. W ten sposób uzyskuje się elegancki wygląd, który pasuje niemal do każdej stylizacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 5 = 0