Porcelanowa elegancja

Porcelanowa elegancja

 

Chiny od wieków słyną z różnorodnych wynalazków. Porcelana, czyli przeświecająca, biała ceramika wysokiej jakości została wynaleziona przez chińczyków już w VII wieku i do dzisiaj wiedzie prym wśród najczęściej wybieranych zastaw stołowych.

Porcelana stołowa, czyli klasyka gatunku

Wśród najczęściej kupowanych elementów porcelany stołowej znajdują się przede wszystkim klasyczne filiżanki, które są idealnym rozwiązaniem dla miłośników kawy oraz herbaty. Ponadto, elegancka, wysokiej jakości polska porcelana stołowa marki Ćmiel lub Chodzież, wyróżnia się niebanalnym wzornictwem oraz piękną budową dodatków. Porcelanowe talerze, patery, cukiernice i filiżanki będą piękną ozdobą każdego stołu. Elegancja w klasycznym wydaniu stanowi o połączeniu wielu elementów porcelany stołowej. Dla prawdziwych patriotów, dla których aromat porannej kawy bądź smak ulubionej herbaty nie może odbyć się bez elementów polskości – mamy propozycję od firmy Hefra, w postaci filiżanki porcelanowej Jenny Polska. Piękny dodatek do porcelany stołowej w postaci klasycznej bieli połączonej z czerwienią oraz złotym orłem zachwycą każdego polskiego patriotę.

Jak rozpoznać prawdziwą porcelanę stołową?

Prawdziwa porcelana stołowa po wypaleniu, to ceramika o białym kolorze. Charakteryzuje się odpornością na działanie czynników chemicznych oraz tzw. niską nasiąkliwością. Jakość wykonania określamy po grubości porcelany stołowej. Podstawowa zasada mówi, że im porcelana grubsza, tym gorsza jakość ceramiki. Oryginalny surowiec bardzo łatwo odróżnimy od falsyfikatu. Przede wszystkim autentyk przepuszcza światło – nasza obserwacja musi opierać się na dostrzeżeniu rozproszonej łuny światła przy denku, a nie na ściankach. Poza tym, prawdziwa porcelana stołowa emituje czysty dźwięk. Podróbki w postaci fajansu czy porcelitu brzmią po prostu głucho.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − 4 =