Postaw na sport i wybierz naukę pływania!

Postaw na sport i wybierz naukę pływania!

Bez wątpienia sport pozytywnie wpływa zarówno na rozwój najmłodszych, jak i dobre samopoczucie dorosłych. Wychowanie fizyczne nie tylko uczy dyscypliny i rywalizacji, ale przede wszystkim zdrowych nawyków. Pływanie jest doskonałym przykładem wysiłku ruchowego, który łączy przyjemne z pożytecznym – angażuje wszystkie partie naszych mięśni, a jednocześnie odpręża i relaksuje.

Dlaczego nauka pływania?

Ruch w wodzie łączy w sobie profilaktykę i rehabilitację. Prócz tego, że podczas pływania pracują wszystkie nasze mięśnie, również odciążane są stawy oraz kręgosłup. Co więcej, korygowane są wszelkie wady postawy. Regularne pływanie w znacznym stopniu poprawia także naszą kondycję i zwiększa pojemność płuc. Co ciekawe, to jedna najszybciej spalających tkankę tłuszczową dyscyplin sportowych. Dodatkowo pływanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, gdyż woda rozluźnia i odpręża. Jest to więc doskonały sposób na odpoczynek i odstresowanie się. Kolejnym atutem jest możliwość rozpoczęcia nauki pływania już w wieku niemowlęcym. Korzystają na tym zarówno dzieci, którym od początku wpajane są zdrowe nawyki, a także bardzo często zabiegani rodzice, którzy przy tej okazji mają zapewniony ruch. Pamiętajmy jednak, że wiek nie stanowi żadnego ograniczenia i naukę możemy rozpocząć w dowolnym momencie naszego życia.

Od czego zacząć?

Z pewnością na początku przygody z pływaniem pomocne będą takie sprzęty jak deska i płetwy. Deska ułatwi utrzymywanie się na powierzchni wody, a także pozwoli skupić się na pracy nóg i rąk. Natomiast dzięki płetwom łatwiejsze będzie osiągnięcie horyzontalnej pozycji ciała oraz opanowanie techniki. Dodatkowo płetwy zwiększą efektywność nóg i zapewnią odpowiednią szybkość ruchu. Jednak warto przemyśleć lekcje nauki pływania pod okiem instruktora. Podczas zajęć trener będzie obserwował każdy nasz ruch i korygował błędy. W ten sposób unikniemy wyrobienia niewłaściwych nawyków i nauczymy się odpowiedniej techniki. Postępy będą też bardzo szybko widoczne.

Sprawdź ofertę szkoły pływania na http://www.akademiaplywakow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 − = 5