Prawdziwa adrenalina? Dostarczą ją skoki w tandemie

Prawdziwa adrenalina? Dostarczą ją skoki w tandemie

Zawsze chciałeś zrobić coś szalonego tylko nie miałeś pomysłu? A może lubisz oglądać widoki z dużych wysokości? Najlepszą rozrywką dla osób spragnionych wrażeń są skoki w tandemie. Spadochron, tysiące metrów nad ziemią, instruktor i ty – przeżywający największą przygodę w życiu.

Skoczyć może każdy chętny

Jeżeli potrzebujesz w swoim życiu adrenaliny to skoki w tandemie są najprostszym sposobem, żeby ją dostarczyć. Co więcej, aby je wykonać nie potrzebne są żadne specjalistyczne badania ani długie szkolenie. Tak naprawdę całą rozrywkę można zamknąć w jednym dniu. Wystarczy tylko wyrazić chęć i znaleźć miejsce, z którego chcemy skorzystać. Tam gdzie wybierzemy skok, takie widoki przyjdzie nam oglądać. Szkolenie do skoku trwa zazwyczaj od 15 minut do godziny. Poznajemy podczas niego najważniejsze zasady obowiązujące podczas skoku, zapoznajemy się ze sprzętem i witamy z osobą, od której będzie za chwilę zależeć nasze życie, czyli instruktorem, który będzie skakał z nami. To człowiek, dzięki któremu skok jest bezpieczny i kontrolowany. Para wywożona jest samolotem na wysokość do 5 000 metrów nad ziemią. Instruktor zawsze skaczącego ma przed sobą, zapina nam sprzęt, dokładnie sprawdza i wyskakuje… Przez ok. 40-50 sekund następuje swobodne spadanie, następnie następuje lot spadochronem, który trwa zazwyczaj nie dłużej niż 10 minut. Co ważne, podczas lotu pasażer sam może sterować kierunkiem lotu, to doskonały moment na zobaczenie krajobrazu i pokazanie, że latanie to prawdziwa frajda.

Niezapomniane przeżycie

Każdy, kto choć raz skoczył ze spadochronem wie, że tego uczucia nie da się porównać z niczym innym. Skoki w tandemie dają możliwość poczucia tego co samodzielni i profesjonalni skoczkowie przy minimalnym ryzyku. Co więcej, często stają się one wstępem do profesjonalego szkolenia spadochronowego. Kto bowiem raz poczuje tą adrenalinę, nie będzie chciał już z niej zrezygnować. Dodatkową atrakcją są zawsze zdjęcia oraz filmy z lotu, którymi możemy podzielić się na portalach społecznościowych, chwaląc wrażeniami, których już nikt nam nie odbierze. Do tego są niesamowitą pamiątką, do której można wrócić po latach. Jeśli więc nie boisz się wysokości i przygody, to skoki w tandemie sprawią, że poczujesz, że żyjesz.

Tekst powstał we współpracy ze Strefą Silesia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − = 3