Prawidłowa pielęgnacja twarzy

Prawidłowa pielęgnacja twarzy

 

Chcąc, by nasza twarz była nasza najlepszą wizytówką koniecznie pamiętajmy o odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. Powinna ona zakładać nie tylko oczyszczanie i nawilżanie – ważnymi krokami są także tonizowanie czy stosowanie esencji czy serum. Jakie kosmetyki wybrać, aby mieć pewność, że nasza skóra otrzymuje to, co najlepsze? Oto kilka podpowiedzi.

Oczyszczanie – delikatne, ale skuteczne

Podstawą w pielęgnacji jest zawsze oczyszczanie – powinno mieć ono miejsce rano i wieczorem. Stosowane do oczyszczania kosmetyki powinny być delikatne, ale jednocześnie skuteczne i dopasowane do rodzaju naszej skóry. W przypadku konieczności zmywania makijażu wybierajmy kosmetyki silniejsze, aby mieć pewność, że skóra jest prawidłowo oczyszczona.

Toniki, esencje

Tonik to produkt, który pozwala przywrócić skórze jej naturalne pH po oczyszczaniu. Jest to niezbędny etap w pielęgnacji – dzięki tonikom skóra odzyska naturalną barierę ochronną, będzie także gotowa na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Zamiennikiem toników mogą być hydrolaty na bazie naturalnych składników. Po tonizowaniu warto skorzystać z esencji, które pozwolą na aktywowanie działania innych kosmetyków – wysokiej jakości produkty koreańskich producentów znajdziemy na stronie koreabu.pl. Esencje działają odżywczo i regenerująco na naskórek!

Krem dopasowany do potrzeb skóry

Ostatnim etapem pielęgnacji twarzy jest zastosowanie kremu. Krem powinien być dopasowany do rodzaju naszej skóry (sucha, naczynkowa, mieszana, odwodniona). Niezwykle istotne jest, aby wybrany przez nas kosmetyk posiadać filtry przeciwsłoneczne. Wysoki filtr pozwoli na ochronę wierzchniej warstwy skóry przed silnym promieniowaniem słonecznym, które przyczynia się do przyspieszania procesów starzenia się. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


2 + 3 =