Przygotuj auto na wiosnę

Przygotuj auto na wiosnę

 

Wiosna to czas porządków. Gdy tylko ustąpią mrozy i zniknie śnieg, a na niebie zaświeci słońce rozpoczynamy przygotowywanie naszych mieszkań na kolejną porę roku. Ale dom, to nie jedyne miejsce wymagające sprzątania. Wiosną, planując już weekendowe wyjazdy, z chęcią przystępujemy również do porządków w samochodzie. Czyste auto to podstawa. Rozpoczynamy od wymiany opon z zimowych na letnie, by następnie przyszykować cały samochód na ciepłe dni.

Czyste auto na zewnątrz

Aby mieć czyste auto na zbliżająca się wiosnę musimy wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych. Mycie rozpoczynamy od  podwozia samochodu, aby usunąć nalot z soli drogowej oraz pozostałości po błocie pośniegowym. Warto skorzystać z przeznaczonego do tego programu  myjni automatycznej, podczas którego strumień wody pod ciśnieniem wszystko dokładnie wypłucze.  W dalszej kolejności myjemy felgi. Ale czyste auto, to również czysta karoseria. Do jej pielęgnacji dobrze jest użyć specjalnego szamponu i gąbki, jakie poleca na przykład Firma Handlowa Krystyna. Kolejnym krokiem jest nałożenie wosku i wypolerowanie powłoki lakierniczej. Ostatnią czynnością jest końcowe mycie szyb i reflektorów oraz wlanie letniego płynu do spryskiwaczy.

 

Czyste auto wewnątrz

Kiedy już skończymy zewnętrzną pielęgnację czas zajrzeć do wnętrza samochodu. Przecież prawdziwie czyste auto to porządek również w środku. Zaczynamy od układu wentylacji i klimatyzacji. Po zimie warto zrobić przegląd instalacji i ewentualnie wymienić czynnik chłodzący, ale także odświeżyć kanały, przewody i kratki, stosując do tego odpowiednie aerozole do odgrzybiania i odświeżania, dostępna na www.fhkrystyna-import.pl.Deskę rozdzielczą myjemy preparatem do czyszczenia plastiku, a gdy wyschnie nanosimy preparat do kokpitu. Myjemy tapicerkę i zmieniamy dywaniki podłogowe z gumowych na materiałowe. Czyste auto gotowe!

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − = 1