Rajskie plaże Kenii –  którą wybrać na wypoczynek?

Rajskie plaże Kenii – którą wybrać na wypoczynek?

Rajskie plaże Kenii – którą wybrać na wypoczynek?

Nawet dla najbardziej wybrednego i rozkapryszonego turysty plaże Kenii będą rajem. Rafy koralowe i podwodne parki. Kilometry plaż ze złotym piaskiem nad oceanem i gaje palmowe niczym wycięte z folderów turystycznych. Kuszą też niesamowite hotele, których trudno szukać na włoskiej riwierze. Nic dziwnego, że coraz więcej Europejczyków przenosi letnie rezydencje na wybrzeże Kenii.

Najbardziej polecane plaże Kenii

Najlepsze plaże Kenii ciągną się kilometrami i charakteryzuje je biały, niezwykle drobny piasek. Które plaże polecamy? Za najpiękniejszą plażę Kenii uznaje się rajską Diani Beach, położoną około 34 km na południe od Mombasy. Inne znakomite plaże na Wybrzeżu Mombasy to Bamburi, Kilifi, Nyali, Tiwi, Galu oraz Shanzu. Jeśli zaś chodzi o Wybrzeże Malindi, polecamy plaże położone w trzech zatokach – Turtle Beach, Watamu Bay oraz Blue Lagoon.

Diani beach To najpiękniejsza plaża w Kenii którą warto zwiedzić podczas wycieczka kenia.
Nawet dla najbardziej wybrednego i rozkapryszonego turysty to miejsce będzie rajem. Śnieżnobiały piasek ocieniony palmami, turkusowa woda, superkomfortowe hotele i w zasadzie nieograniczone możliwości rozrywki: tutaj można przeżyć prawdziwie egzotyczne wakacje, a z pewnością bardziej tropikalne niż w niejednym śródziemnomorskim kraju. Diani Beach to miejsce dla osób zamożnych, gdyż ceny są tu nieporównywalnie wyższe niż w innych częściach wybrzeża. Czasami udaje się jednak trafić na bardzo atrakcyjne cenowo wyjazdy zorganizowane i przylecieć w ten rejon za stosunkowo przyzwoite pieniądze. W bezpośredniej odległości od Diani Beach rozciąga się Park Narodowy Shimba Hills i rezerwat Mwaluganje, a do Mombasy jest stąd zaledwie 25 km.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + = 12