Rynek cygar w Polsce rośnie

Rynek cygar w Polsce rośnie

22 miliony cygar – jest to liczba cygar jaką Polacy zakupowa w ostatnich latach. Pomimo tego ,że po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej rynek cygar wzrósł to nadal w Polce palimy mniej cygar niż w krajach zachodnich. W krajach takich jak Niemcy, Francja czy Benelux sprzedaż produktu jakim są cygara przekroczył już ponad miliard sztuk na rok. Cygara w bardzo dobrej jakości można kupić już od 30 zł w górę więc dlatego mówi się ,że jest to luksus na ,którego każdego stać.

 

Cygaro jako produkt luksusowy jest w Polsce wciąż na etapie rozwojowym w porównaniu do krajów zachodnich. Pomimo wszystko jest produktem bardzo powszechnym. Jest to ocena sytuacji jaką postawiła pewna agencja informacyjna na bazie przeprowadzonych badań oraz faktów. Oczywiście mowa głównie o cygarach Kubańskich.

 

Przełomowym momentem kiedy cygara weszły do Polski było wstąpienie naszego kraju od Unii Europejskiej Cło na ten produkt znacznie poszło w dół dzięki czemu miało to nawet pozytywne przełożenie na jego cenę zakupu podobnie jak alkohole czy ubrania markowe. Od tego czasu konsumenci zaczęli kupować cygara w obrębie kraju a wielkość rynku wzrosła aż piętnastokrotnie co jest bardzo dobrym wynikiem.
Liderem na Polskim rynku są zdecydowanie cygara Kubańskie. Również dużą popularnością cieszyły się cygara robione ręcznie jak i te maszynowo. To wszystko jest właśnie zawarte w liczbie 22 milionów sprzedanych już cygar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − 6 =