Wiele osób marzy o szczupłej, jędrnej i wysportowanej sylwetce.

Wiele osób marzy o szczupłej, jędrnej i wysportowanej sylwetce.

Wiele osób marzy o szczupłej, jędrnej i wysportowanej sylwetce. Jednak nic nie przychodzi od razu. Jeżeli prawie całe żyć nic nie robiliśmy w kierunku aktywności fizycznej, a nasza dieta opierała się na jedzeniu tego, co akurat mamy pod ręką lub tanich fast-foodach, to nie ma co się oszukiwać. Nie wyglądamy najlepiej. Nie warto tracić wiary i się poddawać, ponieważ każdy moment jest dobry na zmiany. Najważniejsza jest świadomość zagrożenia, gdy dalej będziemy nie zdrowo żyć, a chęć zmiany na lepsze.

Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie ruchu w nasze życie. Już regularny spacer może okazać się skuteczny w zgubieniu zbędnych kilogramów. Z czasem aktywność fizyczną można zwiększać w intensywność i tempo. Należy się zastanowić co lubimy robić i w czym jesteśmy dobrzy. Może będzie to bieganie, rower czy basen. A jak lubimy spędzać czas w towarzystwie i być wśród ludzi to dobrym pomysłem będzie siłownia lub zajęcia fitness.

Kolejnym krokiem będzie zastanowienie się nad zmianą żywienia. Nie bez powodu mówią, że jesteś tym co jesz. Jest w tym dużo prawdy, jak nie cała odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Również w Internecie znajdziemy sporo porad na temat jak szybko schudnąć. Należy jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i nie zwracać uwagi na ekstremalne metody. Dla kogoś, kto nigdy nie zwracał uwagi na to co spożywa, może być to trudne. Na pewno trzeba wykluczyć wszelkiego rodzaju puste kalorie i tłuste potrawy. Ograniczyć słodycze na rzecz świeżych warzyw i owoców. Posiłki powinny być regularne i mniejsze. Czasem to wystarczy, żeby pozbyć się niechcianej oponki.