Wietnam wycieczki

Wietnam wycieczki

Wietnam to największy i najlepiej rozwinięty gospodarczo oraz turystycznie kraj Indiochin. Każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów, którzy pragną poznać tamtejszą kulturę. Pośród wielu atrakcji i miejsc, które czekają na nas na miejscu, warto wybrać te, których z pewnością nie może zabraknąć na naszym planie.

Udając się do miejsca, jakim jest Wietnam, wycieczki rozpoczynają się w stolicy – Hanoi, które pełne jest zieleni, parków, jezior, a także bulwarów. Jest to również miejsce pełne artystów i wydarzeń kulturalnych na skalę krajową. Największą atrakcję stanowi dzielnica miasta o nazwie Old Quarter, która przepełniona jest wąskimi uliczkami, na których znajdują się liczne sklepiki z rękodziełem, tkaninami, czy innymi artykułami przemysłowymi. Budowlą, na którą również należy zwrócić uwagę, jest Świątynia Literatury – to pierwszy uniwersytet, który swoich studentów gościł już w 1070 roku. Odwiedzając Wietnam wycieczki kierują się również do zatoki Halong, która wpisana jest na listę UNESCO. Znajduje się tu ponad 3000 małych wysp oraz strzelistych skał, co tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca. Dla turystów organizowane są tu rejsy łodziami, podczas których możemy podziwiać nie tylko klify, ale również ukryte jaskinie.

W północno-zachodniej części Wietnamu znajduje się malowniczy kurort o nazwie Sapa, który stanowi jedną z największych atrakcji tego kraju. Tutaj wszelkie tradycje regionu są pilnie strzeżone, a natura pozostaje nietknięta przez cywilizację. Tutejsza ludność hoduje bydło, żywi się ryżem, kukurydzą, a także tka ubrania. Można poznać tu wiele interesujących osób, a także ich niecodzienne zwyczaje.

Na miłośników stacjonarnego wypoczynku i relaksu czekają wspaniałe kurorty, między innymi kurort Nha Trang, który otoczony jest malowniczymi stromymi zboczami, pokrytymi egzotyczną roślinnością. Znajdziemy tu długie piaszczyste plaże, błękitne wody, a w nich okazałe rafy koralowe i tutejszą faunę. Dla tych, którzy preferują sporty ekstremalne, przygotowane są tu różnego rodzaju rejsy oraz sporty wodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − 8 =