Woda – niezbędna w naszej codziennej diecie

Woda – niezbędna w naszej codziennej diecie

O tym, jak istotna jest woda w naszej diecie nie trzeba nikogo przekonywać – nawadnia ona wszystkie organy naszego ciała, nawilża organizm od środka, wspomaga metabolizm, pomaga w usuwaniu toksycznych związków. Woda wpływa na regulowanie temperatury naszego ciała a jej regularne dostarczanie jest konieczne, aby organizm się nie odwodnił. Picie wody wpływa również na poziom cholesterolu w organizmie, poprawia funkcjonowanie wątroby. Regularne picie wody wpływa bezpośrednio na nasza skórę – nawilżona od środka jest elastyczna i wygląda lepiej. Woda odpowiada również za prawidłowe rozprowadzanie wszelkich składników odżywczych po naszym organizmie. Nawet niewielki ubytek wody z organizmu sprawia, że tracimy siłę i czujność.
Jej roli nie można przecenić!

Aby jednak korzystać ze wszelkich dobrodziejstw, jakie daje woda powinniśmy z głową wybierać jej rodzaje. Wielu ludzi uważa, że woda przegotowana doskonale nadaje się do codziennego spożywania. To błąd – taka woda jest pozbawiona większości ważnych składników odżywczych – co może być powodem stopniowego wypłukiwania soli mineralnych i witamin z naszego organizmu.
Czy zamiennikiem mogą być soki, nektary i wody gazowane? Tak, jednak należy pamiętać, że są one często sztucznie dosładzane, dodatkowo nie posiadają cennych składników mineralnych.
Optymalnym rozwiązaniem jest picie wody źródlanej lub mineralnej. Tu jednak powinniśmy być ostrożni. Nie każda woda mineralna dostępna w sklepie ma odpowiedni stopień mineralizacji.

 

woda lecznicz

 

Naturalna woda mineralna– jak ją rozpoznać?

Najistotniejszym parametrem, wskazującym na to, że zakupiona woda jest wysokiej jakości jest jej skład. Powinna być ona bogata w kationy (sodowy, wapniowy, potasowy, magnezowy, etc.) oraz aniony (jodkowy, chlorkowy, wodorowęglanowy). Zawartość większości tych składników powinna być wyższa niż 100-200 mg/L.
Wymienione składniki są bezcenne dla naszego organizmu – pomagają regulować ilość płynów, wspierają pracę narządów, ich obecność jest niezbędna do prawidłowego działania m.in. hormonu tarczycy.

Poszukując wód źródlanych i mineralnych nie ograniczajmy się do tego, co czeka na nas w sklepie. Poszukajmy sprawdzonych wód źródlanych i mineralnych wprost z ich źródeł. Producentów takich wód znajdziemy w Pieninach, Beskidach i Gorcach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 4 = 4