Zabawka dla malucha – co wybrać?

Zabawka dla malucha – co wybrać?

 

Chcąc uszczęśliwić dziecko zabawką mamy dzisiaj praktycznie nieograniczony wybór – producenci proponują nam zabawki przeznaczone dla dzieci już od pierwszych dni życia, które zachwycą nas pomysłowością, ale i jakością wykonania, materiałami. Jakie zabawki kupować, aby mieć pewność ich jakości oraz bezpieczeństwa? Warto przyjrzeć się temu, co jest na rynku!

Klasyczne zabawki zawsze w modzie!

Wielu z nas szukając prezentu dla dziecka staje przed dylematem: co wybrać? Warto kierować się kilkoma zasadami, które z pewnością ułatwią nam wybór. Przede wszystkim zabawka musi być dostosowana do wieku dziecka – oznaczenia wiekowe znajdziemy na etykiecie zabawki. Drugą kwestią są oczywiście zainteresowania, szczególnie w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i starszych. Warto stawiać na klasykę: książeczki oraz puzzle. Wiele firm proponuje również kreatywne zestawy, które pozwalają na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. 

Ekologiczne zabawki drewniane

Moda na ekologię nie mija – widać to również w kwestii zabawek dziecięcych. Tu jednak chęć bycia „eko” łączy się z nostalgią za klasycznymi zabawkami, które wielu z nas pamięta z własnego dzieciństwa – mówią pracownicy firmy haribi.pl. Zabawki drewniane to jednak dzisiaj zupełnie nowa jakość – poza ekologicznym podejściem producentów musimy wiedzieć, że zabawki takie są niezwykle rygorystycznie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Chodzi tu przede wszystkim o osobne elementy większych zestawów, ale też farby i lakiery, którymi zabawki są malowane. Klasyczne zabawki drewniane to oczywiście klocki, ale również pociągi do składania, wozy strażackie, zabawki do pchania i ciągnięcia. Topowi producenci poszli o kilka kroków dalej oferując najmłodszy np. drewniany zestaw narzędzi do majsterkowania, motoryczne przesuwanki, wbijanki, puzzle. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 3 = 12