Zadbaj o formę swojego psa w okresie lata!

Zadbaj o formę swojego psa w okresie lata!

 

Wiosna i lato to okres, w którym znacznie chętniej podejmujemy się długich spacerów z naszymi czworonożnymi pupilami. Wspólne przechadzki to nie tylko szansa na wybieganie psa, ale też możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza, zadbanie o własną kondycję. Warto, aby wspólna aktywność szła w parze z odpowiednim żywieniem i pielęgnacją psa. Jakie rozwiązania i środki podejmować?

Odpowiednie żywienie psa to podstawa

Podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia naszego psa jest jego odpowiednie żywienie. Chcąc zapewnić naszemu psu najlepsze karmy warto nieco poczytać o zapotrzebowaniu energetycznym oraz o tym, jakie karmy są rekomendowane przez weterynarzy. Pamiętajmy o tym, że konieczne jest czytanie składu karm dla zwierząt, aby dobrać produkt wysokiej jakości. O dziennych dawkach karmy dla psa dowiemy się z samego opakowania – mówią specjaliści ze sklepu zoona.pl.

Chcąc dbać o zdrowie psa pamiętajmy również o jego zębach – powinien on dostawać produkty pozwalające na ścieranie osadu i kamienia nazębnego. Najlepszym rozwiązaniem będą naturalne kości czy inne przysmaki, które dostaniemy w dobrze zaopatrzonych sklepach zoologicznych. W czasie szkolenia psa warto mieć przy sobie woreczek ze smaczkami, które zwierzę lubi – w ten sposób możemy nagradzać go za dobrze wykonane zadania. 

Skuteczna ochrona przed pchłami oraz kleszczami

W okresie lata kleszcze są niezwykle aktywne i stanowią zagrożenie dla naszego zwierzęcia. Aby zmniejszyć ryzyko ich pasożytowania na skórze psa warto stosować środki chroniące. Jedną z opcji są obroże przeciwko pchłom, które chronią również przed kleszczami. Innym sposobem jest stosowanie specjalistycznych kropel, które aplikowane są na kark zwierzęcia. Musimy pamiętać, aby krople były aplikowane wysoko na kark, aby zwierzę nie mogło ich zlizać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 2 = 5