Zadbaj o kondycję swoich włosów!

Zadbaj o kondycję swoich włosów!

 

Jedną z najpiękniejszych ozdób naszej twarzy są nasze włosy – dzięki odpowiedniej pielęgnacji i zabiegom możemy sprawić, że włosy będą prezentować się doskonale bez konieczności ich upinania czy modelowania. Jakie produkty wybrać, aby móc odżywić i uelastycznić włosy? Oto kilka wskazówek!

Szampon – oczyszczanie skóry głowy

Szampony są podstawowymi produktami do codziennej pielęgnacji włosów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że głównym zadaniem szamponu jest oczyszczanie skóry głowy z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, drobinek kurzu czy obumarłego naskórka. Dobór szamponu nie powinien być przypadkowy – mówią specjaliści ze sklepu emcik.pl. Szampony o silnym składzie mogą podrażniać delikatną skórę głowy, wyjaławiać ją, powodować nadmierne wydzielanie sebum. Szukając odpowiedniego szamponu warto wybrać produkt dopasowany do naszych indywidualnych preferencji. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne oczyszczanie skóry głowy. 

Odżywki i maski – dlaczego warto je stosować?

Po zabiegu umycia skóry głowy bardzo ważne jest zastosowanie odżywek – dobrej jakości odzywka nie tylko dostarczy do włosa składników odżywczych, ale też sprawi, że włosy staną się bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Odżywki okazują się być również przydatne w czasie rozczesywania długich włosów – dzięki nim proces ten jest znacznie prostszy i wygodniejszy, a same włosy nie są łamane i uszkadzane. 

Raz w tygodniu warto zastosować maskę lub kompres na włosy. Tego typu preparaty sprawią, że włosy staną się znacznie bardziej odżywione, lśniące i sprężyste. Aby maska czy kompres zadziałały skutecznie warto poświęcić na ten zabieg ok. 30 minut i trzymać preparat na włosach pod ręcznikiem. Dzięki dłuższej aplikacji preparaty wnikną głęboko w strukturę włosa i poprawią jego kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 + = 17