Zadbaj o zdrowie swojego czworonożnego pupila

Zadbaj o zdrowie swojego czworonożnego pupila

 

Dla wielu z nas pies to pełnoprawny członek rodziny. Posiadacze psa nie wyobrażają sobie życia bez czworonożnego przyjaciela, a weterynarze i psycholodzy podkreślają, że obecność psa czy kota w domu wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Obecność czworonoga w domu to także radość dla naszych dzieci, które w ten sposób mogą uczyć się nie tylko szacunku do zwierząt, ale również obowiązków z nimi związanych. 

Jak żywić domowego psa lub kota?

Kwestie żywienia psa lub kota były poruszane już wielokrotnie, stale są także tematem rozmów z weterynarzami i specjalistami. My sami, jako właściciele, pragniemy, aby nasze domowe zwierzę było zdrowe i zadbane – odpowiednia karma jest jednym z podstaw tego założenia. W sklepach zoologicznych oraz supermarketach znajdziemy wiele karm znanych nam z reklam. Weterynarze podkreślają jednak, że warto szukać karm wartościowych, w których składzie znajdziemy przede wszystkim mięso oraz składniki odżywcze. Karmy ogólnodostępne w sklepach pozostawiają dużo do życzenia. 

BARF – zdrowa alternatywa dla psa i kota

Szukając najlepszych metod żywienia domowego psa lub kota warto zainteresować się metodą BARF, opracowaną przez australijskiego lekarza weterynarii. Metoda ta bazuje na żywieniu zwierzęcia głównie surowym, wartościowym mięsem. Oczywiście metoda ta wymaga wiedzy oraz odpowiednich wyliczeń związanych z wagą zwierzęcia oraz jego dziennym zapotrzebowaniem na składniki odżywcze – mówią specjaliści z firmy narffood.pl. Wysokiej jakości jedzenie skomponowane zgodnie z zasadami BARF to przede wszystkim świeże mięso wzbogacone witaminami i mikroelementami takimi jak wapń, żelazo, potas. Zaletą karm BARF jest niska zawartość węglowodanów, co przekłada się na zwiększoną higienę jamy ustnej psów i kotów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − 1 =