Znajdź biżuterię dopasowaną do swoich potrzeb

Znajdź biżuterię dopasowaną do swoich potrzeb

 

Biżuteria to dzisiaj nie tylko ozdoba, ale i funkcjonalne uzupełnienie każdej stylizacji. Olbrzymi wybór kolczyków, wisiorków, broszek czy pierścionków sprawia, że każdy znajdzie u jubilera coś dla siebie. Jakie rozwiązania warto wybierać, o czym pamiętać kupując sobie lub osobie bliskiej biżuterię?

Materiały – złoto, srebro, platyna?

Szukając pięknej biżuterii na prezent dla siebie czy osoby bliskiej przede wszystkim stajemy przed pytaniem: jaki materiał wybrać. Oczywiście najbardziej pożądanym jest złoto w próbie 585 (odpowiedni stosunek złota i domieszek), w sklepach znajdziemy również biżuterię ze złota 333. Pamiętajmy, że złoto mieszane jest z innymi metalami – od tego, jaki procent stopu tworzy złoto zależy trwałość biżuterii. Złoto o próbie 333 jest materiałem względnie miękkim, podatnym na zarysowania i odkształcenia – mówią specjaliści z firmy aweg.pl

Srebro to również chętnie kupowany kruszec – dość powiedzieć, że jest ono znacznie tańsze, a wyroby z jego udziałem bardzo popularne. Srebro jest stosunkowo miękkie, przez co wysoko podatne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. 

Kamienie szlachetne i półszlachetne

Popularnym produktem do wyrobu biżuterii są kamienie szlachetne i półszlachetne. Najczęściej stosowane są one w pierścionkach, ale również wisiorkach, kolczykach, broszkach. Wśród najchętniej wykorzystywanych kamieni wymienia się diamenty o różnorodnej wadze i przejrzystości. W ostatnich latach coraz więcej klientów pyta również o szafiry, rubiny, tanzanity i szmaragdy. Wśród kamieni półszlachetnych królują turmaliny, cytryny, ametysty, akwamaryny. 

Modne celebrytki!

Jaka biżuteria cieszy się dzisiaj największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to celebrytki, czyli delikatne naszyjniki z niewielkimi zawieszkami. Mogą być one tworzone ze srebra i złota. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 + = 12