Elegancka łazienka – jak ją zaprojektować?

Piękna i funkcjonalna łazienka jest przestrzenią, w której z przyjemnością spędzamy czas. Łazienka domowa powinna być dostosowana do naszych potrzeb, odpowiednio wyposażona, ale też zaaranżowana w taki sposób, aby pozytywnie nastrajać nas na cały dzień. Współcześnie architekci i dekoratorzy proponują nam aranżacje łazienek, które pozwolą na stworzenie w naszych domach niewielkich centrów SPA!

Łazienka jak z katalogu

Szukając inspiracji na piękną aranżację łazienki przede wszystkim powinniśmy krytycznie przyjrzeć się jej rozmiarom i punktom problematycznym. Niewielkie łazienki nie są już dzisiaj problemem, gdyż liczni dekoratorzy proponują nam rozwiązania pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się biel – białe kafle ścienne przełamiemy poprzez wykorzystanie kolorowej podłogi, np. w szachownicę czy też wykorzystując patchworkowe, kolorowe kafle z mozaikami. Inną propozycją jest stworzenie 3 białych ścian i czwartej kontrastowej. W małych łazienkach istotne są lustra – pozwolą one na optyczne powiększenie przestrzeni i poprawienie jej odbioru. 

Jakie elementy wyposażenia łazienki wybrać?

Wśród licznych propozycji dekoratorów i producentów na aranżację łazienki w ostatnich latach króluje minimalizm. Zamiast klasycznych kabin prysznicowych tworzone są specjalne instalacje z odpływami liniowymi – mówią specjaliści z firmy balneo24.pl. Chcąc nadać łazience wyjątkowego wyglądu zastosujmy ściany prysznicowe tworzone na wymiar – najczęściej są to odporne na zarysowania szyby wtopione w ramy ze szprosami. Taka kabina prysznicowa pozwoli na zachowanie poczucia przestrzeni w naszych łazienkach. Całość uzupełnijmy odpowiednim oświetleniem – nie wychodzą z mody sufity podwieszane, które równomiernie oświetlą całe pomieszczenie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 4 = 7