Jak zaplanować dłuższą podróż?

Planowanie długiej podróży samochodem może powodować stres – szczególnie, jeśli podróż ma się odbyć w gronie najbliższych, małych dzieci. Współcześnie mamy jednak wiele możliwości, aby taka podróż była przyjemna i nie dłużyła się – warto wykorzystać wskazówki specjalistów i uprzyjemnić wszystkim pasażerom wspólną jazdę.

Przygotuj samochód!

Przed jakąkolwiek dłuższą trasą musisz sprawdzić stan techniczny samochodu. Nie wystarczy regularny przegląd roczny – na kilka tygodni przed wyprawą umów się z mechanikiem, aby mógł on ocenić stan zawieszenia, system kierowniczy, hamulce. Może zdarzyć się, że specjalista zaleci wymiany elementów – koniecznie skorzystaj z tej opcji! Przed wyjazdem sprawdź także poziom płynu chłodniczego i oleju silnikowego, ilość płynu do spryskiwaczy.

Przygotuj ulubione napoje i przekąski

Nie musimy planować postojów przy drodze, aby znaleźć restaurację z obiadem. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze przygotowanie koszyka z ulubionymi przekąskami, owocami, warzywami i piciem. Dla dorosłych możemy przygotować termos z kawą czy mocniejszą herbatą, dzieci z pewnością zadowolą się naturalnymi sokami czy woda niegazowaną. Przygotowany wcześniej prowiant pozwoli nam posilić się w trakcie drogi i zregenerować siły.

Znajdź dodatkowe miejsce na bagaż

Pomimo dużych bagażników w nowoczesnych samochodach często okazuje się, że mimo wszystko nie mamy dość miejsca na nasze bagaże. Z pomocą przychodzą nam firmy takie jak amos.auto.pl, które oferują nam nowoczesne bagażniki dachowe lub też bagażniki rowerowe umieszczane na klapie tylnej. Taki bagażnik znacząco zwiększy powierzchnię pakowania, ale też skutecznie ochroni nasz dobytek przed zniszczeniem. Budowa bagażnika dachowego sprawia, że aerodynamika samochodu nie jest zaburzona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 6 = 7