Jak zaprojektować piękną przestrzeń przy domu?

 

Budując dom i wykańczając go nie myślimy o podwórku i ogrodzie, pozostawiając to zagadnienie na sam koniec. To spory błąd, który w przyszłości może kosztować nas więcej pieniędzy. Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni wokół domu jeszcze na etapie budowy pozwoli na stworzenie pięknej aranżacji w granicach budżetu. Jakie rozwiązania i pomysły są obecnie najchętniej wykorzystywane?

Kostka brukowa – rozwiązane popularne i chętnie stosowane

Osoby ceniące estetykę i porządek bez wątpienia będą wybierać kostkę brukową, która pozwoli na stworzenie równej, eleganckiej powierzchni. Kostka może być elementem podjazdu pod dom, jak również tworzyć chodniki wokół domu czy po ogrodzie. Firmy takie jak drokan-1.pl zaproponują nam wysokiej klasy usługi budowlane Mikołów, zarówno w zakresie wyboru kostki brukowej dopasowanej do naszych potrzeb, jak i jej osadzenia. Szukając idealnej kostki zwracajmy uwagę nie tylko na kształt i na kolory, ale przede wszystkim na jej powierzchnię: gładka powierzchnia może przyczynić się do powstania zagrożenia poślizgnięcia w czasie zimy. Zdecydowanie lepszą opcją jest kostka o powierzchni chropowatej, która będzie zabezpieczać nas przed poślizgiem. 

Piękny taras wśród zieleni

Powszechne jest projektowanie strefy wypoczynkowej przy domu – w centralnym punkcie koniecznie ustawmy wygodny komplet meblowy. Czołowi producenci mebli ogrodowych zaproponują nam dzisiaj wysokiej klasy meble ogrodowe tworzone z technorattanu czy rotangu. W kolekcjach znajdziemy elementy takie jak leżanki ogrodowe, sofy narożne, wygodne fotele i krzesła. Szukając mebli pamiętajmy o tym, że muszą być one wysoko odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nowoczesne meble ogrodowe wykonywane są z materiałów o wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − 1 =