Jaką pościel wybrać na lato?

 

Upalne, letnie noce często dla wielu z nas są problemem – w zbyt wysokiej temperaturze ciężko nam się zrelaksować i zasnąć, nie pomaga również fakt posiadania pościeli, która dodatkowo gromadzi ciepło. Jak przygotować nasze łóżko do spania w okresie lata? Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Wysoka temperatura w czasie nocy

Największym problemem w czasie letnich nocy jest temperatura. Otwarte okna nie pomagają, kiedy na zewnątrz utrzymuje się ok. 20 stopni Celsjusza. W takiej sytuacji Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana kołdry na letnią oraz zmiana pościeli na wykonaną z materiałów oddychających. Czyli jakich?

Zdecydowanie najlepszą propozycją jest oczywiście lekka bawełna. Kupując pościel bawełnianą możemy być pewni doskonałego stosunku jakości do ceny. Pościele bawełniane posiadają niewielki procent włókien syntetycznych, przez co są znacznie trwalsze, ale też przyjemniejsze w dotyku. Struktura pościeli bawełnianych sprawia, że nie gniotą się one nadmierne, nie ma więc konieczności ich prasowania. Tkanina jest wysoce odporna na ścieranie. Pościel bawełniana sprzyja swobodnej cyrkulacji powietrza, więc w czasie snu nasza skóra będzie cały czas wentylowana – mówią specjaliści z firmy dekorativa.pl

Zapewnij sobie wygodny sen latem

Zmiana pościeli to nie jedyna decyzja, którą możemy podjąć chcąc zapewnić sobie lepszy sen w trakcie lata. Warto rozważyć zmianę materaca. Współcześnie oferowane materace często są dwustronne, a ich strony nazywane są odpowiednio: zimowymi i letnimi. W przypadku stron letnich do ich budowy wykorzystuje się warstwę maty kokosowej oraz klasyczną piankę materacową. Taka struktura jest sztywniejsza, zazwyczaj posiada twardość równą H3. Dzięki zastosowaniu maty kokosowej możliwe jest wychwytywanie wilgoci z materaca co znacząco poprawia higienę snu. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 − 1 =