Kawiarka – prosty sposób na pyszną kawę!

Świeża i aromatyczna kawa nie tylko stawia na nogi, ale też poprawia nasz nastrój – dowodzą naukowcy. Związki i olejki eteryczne zawarte w świeżo zmielonej kawie sprawiają, że czujemy odświeżenie, poprawę humoru. Nie musimy inwestować w drogie ekspresy ciśnieniowe, aby w naszych domach cieszyć się wyjątkowym aromatem i smakiem kawy. Wystarczy włoska kawiarka!

Dlaczego kawiarki cieszą się tak wielkim zainteresowaniem?

Kawiarki, a dokładniej makinetki, nie są nowym wynalazkiem – znane są od dekad, a ich ojczyzną są Włochy. Współcześnie ich szeroki wybór sprawia, że każdy miłośnik kawy znajdzie coś dla siebie: w sprzedaży są niewielkie makinetki o pojemności do 120 ml, jak i obszerne urządzenia, dzięki którym uzyskamy nawet litr aromatycznego napoju. 

Jak działa makinetka? Kawiarka to ciśnieniowy czajniczek, który składa się z pięciu elementów: podstawy z zaworkiem, lejka, sitka, uszczelki oraz komory z przykrywką. Zmielona kawa umieszczana jest w dziurkowanym lejku, gdzie pod wpływem ciśnienia jest zaparzana i wyrzucana do najwyższego elementu: komory z przykrywką. Istotne są detale – mówią specjaliści z cafesilesia.pl: zmielona kawa nie powinna być ubijana a jedynie delikatnie uklepana. Po wsypaniu kawy do lejka konieczne jest oczyszczenie brzegów lejka, aby uszczelka dobrze izolowała płyn przepływający pod ciśnieniem. Po wylaniu kawy konieczne jest również dokładne oczyszczenie kawiarki, włącznie z wyjęciem uszczelki, umyciem jej i osuszeniem. 

Kawiarka – idealna w każdym domu i na prezent

Względnie niskie ceny oraz wysoka jakość otrzymanego naparu sprawia, że kawiarki na stałe zagościły w Polskich domach i na nowo pozwalają one cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy. Nie trzeba specjalnej wiedzy, aby stworzyć smaczny napój. Makinetki to doskonały pomysł na prezent, np. z okazji kupna nowego mieszkania. Sprawdzą się one również doskonale na wyjazdach, np. w czasie biwaków. Makinetkę bez obaw możemy położyć na płycie grzewczej, płycie pieca czy też na klasycznym gazie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − 9 =