Klasyczna biżuteria w zupełnie nowej odsłonie

 

Czy moda na biżuterię wraca? Zdecydowanie tak – dzisiaj znacznie chętniej nosimy kolczyki, pierścionki, broszki. Wynika to przede wszystkim z szerokiego wyboru takiego asortymentu u jubilerów czy w sklepach sieciowych. Szukając pięknej biżuterii warto rozważyć jej wykonanie zgodnie z naszym pomysłem czy projektem. Zadaniem takim zajmie się doświadczony artysta czy jubiler. Jaki materiał i kamienie wybrać?

Pierścionek naszych marzeń – jak go wykonać?

Podstawą w wyrobie biżuterii jest znalezienie odpowiedniego jubilera, który wykona dla nas biżuterię. Sprawdźmy oferty lokalnych artystów lub też wyszukajmy w sieci co do zaoferowania mają artyści z całej Polski (np. dorotakos.com). 

Przede wszystkim wybierzmy kruszec – zdecydowanie najlepszą inwestycją okaże się złoto w odpowiedniej próbie. Musimy wiedzieć, że złoto próby 585 jest najchętniej wybierane: stosunek złota i domieszek daje w efekcie trwały i odporny na uszkodzenia stop. Dla porównania: w sieciach jubilerskich oferowane są najczęściej wyroby ze złota próby 333, w której znajdziemy mniej złota a więcej domieszek. Kupno złota może okazać się inwestycją na przyszłość, jednak miejmy również na uwadze to, że chcąc sprzedać złoto jest ono znacznie gorzej wyceniane przy skupie niż w kupnie. 

Jaki kamień wybrać?

Wśród laików panuje przekonanie, że najbardziej wartościowym kamieniem szlachetnym jest diament. Nie dajmy wiary temu zdaniu – diamenty oferowane w sklepach sieciowych są zazwyczaj małe, ich jakość i jasność jest dyskusyjna. Tworząc własny pierścionek możemy wybrać jeden z innych, pięknych kamieni: rubin, szafir, tanzanit, szmaragd. Szukając idealnego kamienia posiłkujmy się skalą twardości Mohsa, z której wyczytamy o kruchości kamieni. Taka skala pozwoli nam ocenić czy kamień w trakcie noszenia może pęknąć, zostać zarysowany.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


1 + 9 =